Het Korps Politie Suriname (KPS) houdt aanstaande donderdag een persconferentie over het criminaliteitsvraagstuk. Er is al enige tijd waarneembaar een verruwing van de criminaliteit merkbaar. Er zijn geweldadige overvallen geweest, waarbij rovers zwaarbewapend waren, maar er zijn ook voertuigdiefstallen gaande waarbij de autos geheel gesloopt teruggevonden worden. De verschillende veiligheidsautoriteiten hebben een hele tijd bitterweinig van zich laten horen. In een uitnodiging aan de media spreekt KPS van een persconferentie over de aanpak van de criminaliteit in het land.
Inmiddels is bekend geworden dat het Openbaar Ministerie 2 verdachten heeft laten aanhouden, waaronder een brigadier van Politie, in het lopend strafrechtelijk onderzoek van een beroving aan de Sunparklaan. Uit de voorlopige onderzoeksresultaten is het vermoeden ontstaan dat er in deze zaak geen sprake was van het wegnemen van goud, maar dat deze beroving drugsgerelateerd is. Het Justitieel Interventie Team heeft in eerste instantie de politieambtenaar in beeld gebracht. Het verdere onderzoek heeft geleid tot de aanhouding van een tweede verdachte. In het kader van dit onderzoek zijn huiszoekingen verricht, waarbij voorwerpen die als bewijs kunnen dienen, waaronder voertuigen, in beslag zijn genomen.De aangehouden verdachten, aan wie een contactbeperking met een raadsman is opgelegd, zijn vandaag voorgeleid bij de officier van justitie. Een contactbeperking betekent onder andere dat hij gedurende enige dagen geen contact mag hebben met zijn raadsman.
De stand van het onderzoek op dit moment vereist enige terughoudenheid bij de informatieverstrekking, maar mag de samenleving ervan verzekerd zijn dat het Openbaar Ministerie het onderzoek in deze zaak uitputtend zal voortzetten en de strijd tegen (grensoverschrijdende) georganiseerde criminaliteit, zonder aanziens des persoon zal voeren.
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..