WANICA — Bij het doorzoeken van de helikopter die vrijdagmiddag wegens het slechte weer een noodlanding maakte op een verkavelingsproject te Lelydorp, zijn de wetsdienaren gestuit op iets meer dan één kilogram goud en onderdelen van vermoedelijk een zwaar wapen, meldt het Korps Politie Suriname (KPS) op zijn website. “Uit het onderzoek bleek dat het goud legaal was. Na overleg met het Openbaar Ministerie (OM) is het, na overhandiging van de benodigde documenten, teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar”, aldus het KPS.
Nadat de melding via Command Center (115) binnenkwam, waren verschillende politie-eenheden uitgerukt naar het verkavelingsproject, waar de helikopter was geland. Bij het doorzoeken van de helikopter, in opdracht van de hulpofficier van justitie die ter plekke was, bleek de 46-jarige F.D., één van de drie inzittenden, een vuistvuurwapen bij zich te hebben. Hij werd in overleg met het OM in verzekering gesteld op verdenking van overtreding van de Vuurwapenwet.
Zijn 51-jarige Braziliaanse landgenoot F.S., eveneens passagier in de helikopter, bleek illegaal in Suriname te zijn. Vanwege het overtreden van de Vreemdelingenwet zal hij worden overgedragen aan de Vreemdelingendienst voor verdere afhandeling, meldt het KPS.
De twee mannen, de piloot en een vrouw, die ook in de helikopter was, werden door de politie bij proces-verbaal verhoord. De piloot en de Braziliaanse vrouw, die over een verblijfsvergunning beschikt, mochten naar huis na hun verhoor.
- Cultuur, regen en ritme kleuren festivalweekend in Nickerie..
- Geef slachtoffers een stem in de rechtszaal..
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..
- Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining suc…..
- Vooruitgang in samenwerking tussen Caribisch gebied en Afri…..
- GERHARDINA PAULINA WOLFF (100) Paramaribo 28-7-2025..
- ‘NPS fractiefonds lost niets op’..
- Geld en cocaïne gestolen bij politie..
- Grassalco wil export uitbreiden binnen de Caribische regio..
- TCT moet gebouw Jaggernath Lachmonstraat ontruimen door eno…..