In het hoofdbureau van de Korps Politie Suriname (KPS) hebben verschillende politiefunctionarissen, in aanwezigheid van de media, een presentatie gehouden over de stand van zaken als het gaat om de veiligheid binnen hun regio en vakgebied. Deze persconferentie, gehouden op donderdag 19 juni 2025, is bedoeld om de gemeenschap te informeren omtrent de bereikte resultaten in het kader van criminaliteitsaanpak.
Korpschef Bryan Isaacs blikte in zijn openingswoord terug op de veiligheid tijdens de algemene, vrije en geheime verkiezingen op 25 mei 2025, waarbij de veiligheidsdiensten met het KPS in de spits een fundamentele bijdrage hebben geleverd in de handhaving van de openbare orde, rust en veiligheid. “Met name in de aanloop naar de verkiezingen, tijdens de verkiezingen maar ook in de nadagen ervan.”
Hij complimenteerde de verscheidene eenheden en alle medewerkers van het KPS voor hun inzet en bijdrage die zij hebben geleverd om de veiligheid te waarborgen. “Ik wil ook de Surinaamse samenleving dank en waardering uitspreken voor de wijze zoals ze daarmee zijn omgegaan en de bijdrage die ze hebben geleverd aan de waarborging van de veiligheid. Zoals we zeggen: Veiligheid is een gedeelde verantwoordelijkheid!”, aldus de korpschef.
De afgelopen weken zijn er gewelddadige overvallen en berovingen gepleegd, wat aanleiding gaf tot een spoedoverleg met de commandanten van de interventie-eenheden en de tactische en technische recherche. Tijdens deze bijeenkomst werd de huidige strategie tegen criminaliteit geëvalueerd en aangepast.
“We hebben een pakket aan veiligheidsmaatregelen samengesteld om hard op te treden tegen deze ernstige vormen van criminaliteit”, stelde Isaacs. Daarnaast gaf hij aan dat het KPS onlangs gestart is met trainingen in klantgerichtheid voor personeel in alle regio’s. De korpschef onderstreepte daarbij dat integriteit een kernwaarde is binnen het korps, en dat dit begint bij de leiding van de organisatie.
Verder hebben de verschillende afdelingen waaronder Recherche, Regio Bijstandsteam (RBT), Kapitale delicten en Cold Case, tijdens hun presentaties een gedetailleerde toelichting op de actuele ontwikkelingen en de verrichte aanhoudingen. Na afloop kregen de aanwezige media de gelegenheid om vragen te stellen over de veiligheidssituatie in Suriname.
- Vlammenzee verwoest opslagruimte in Wanica..
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..