De Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 van het Korps Politie Suriname (KPS) heeft op dinsdag 27 mei een evaluatiebijeenkomst gehouden met het Joint Operations Center (JOC). Deze multidisciplinaire operatie werd uitgevoerd in samenwerking met het Nationaal Leger (NL), het Korps Brandweer Suriname (KBS), het Directoraat Nationale Veiligheid (DNV) en overige veiligheidsactoren.
Het JOC had tot doel de veiligheid, rust en orde voor, tijdens en na de verkiezingen van zondag 25 mei 2025 landelijk te waarborgen. Tijdens de evaluatie werd vastgesteld dat er snel en effectief is gereageerd op meldingen en dat de samenwerking tussen de betrokken diensten als slagvaardig en constructief is ervaren.
Volgens de voorzitter van de commissie, commissaris van politie Orlando Jacott, heeft het JOC een belangrijke bijdrage geleverd aan het overwegend rustige en veilige verloop van de verkiezingsdag. Hij sprak zijn dank uit aan alle deelnemende veiligheidsdiensten en benadrukte dat de gezamenlijke inzet cruciaal is geweest voor het succes van de operatie.
Ook werden tijdens de bijeenkomst enkele logistieke aandachtspunten besproken die meegenomen zullen worden voor toekomstige operaties. De commissie blikt terug op een gecoördineerde inzet waarin samenwerking en voorbereiding centraal stonden.
- Presidentskandidaat Simons: “Hoefdraad komt niet terug”..
- Joyce Williams treedt af als SPA-voorzitter..
- VHP heeft de NPS vaak geholpen..
- WWF investeert 560.000 euro in Boven-Suriname en Para..
- ‘NDP heeft ondanks protest rond verkiezingsdashboard flink …..
- Pupillen Grietjebieschool, OS Jankilaan en Bloementuin geni…..
- Israël bewapent bendes in Gaza om Hamas te bestrijden, onth…..
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-k…..
- Jaden Montnor kopt Suriname in slotfase naar overwinning..
- Korpschef KPS: “Er zal keihard worden opgetreden tege…..
- DE KOORDDANSENDE OLIFANT..
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip..
- PRO tevreden over gang van zaken rond coalitievorming..
- Rita Juliana Woei-Jet-Kong – Tjong -Tjin-Joe..
- Studente tijdens les overvallen in klaslokaal..
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd..
- Korpschef: Er zal keihard worden opgetreden tegen daders br…..
- Kapitein Erowarte treurt om verlies zeven levens..
- “Geen sprake van fraude bij verkiezingen in Suriname”..
- WWF-Guianas start drie nieuwe projecten voor duurzaam bosbe…..
- NDP: Ied Ul-Adha roept op tot herstel, rechtvaardigheid en …..