Het Korps Politie Suriname (KPS) heeft 614 verdachten aangehouden in diverse strafzaken in 2025, in de maand januari. Meer dan de helft van hen is in verzekering gesteld op verdenking van misdrijven zoals berovingen, overvallen en inbraken. Dit meldt korpschef Bryan Isaacs, die benadrukt dat de politie er alles aan doet om de criminaliteit in Suriname terug te dringen.
De afgelopen periode wist de politie verschillende grote zaken op te helderen. In sommige gevallen konden verdachten kort na het plegen van strafbare feiten worden opgepakt. Isaacs roept de samenleving op om verdachte situaties te melden. “See something, say something,” luidt zijn boodschap. Volgens de korpschef is de hulp van burgers cruciaal bij de bestrijding van criminaliteit.
Naast de dagelijkse politiewerkzaamheden wordt ook fors geïnvesteerd in de versterking van de inlichtingendiensten. Rechercheurs van het KPS hebben trainingen gevolgd, zowel in Suriname als in het buitenland.
Hierdoor groeit het internationale vertrouwen in de speciale eenheden die zich richten op grensoverschrijdende misdaad, zoals het Bijzonder Onderzoek Team (BOT) en het Financieel Onderzoeksteam (FOT). Ook de Narcoticabrigade en Interpol Paramaribo spelen een belangrijke rol.
Om de operationele slagkracht verder te verbeteren, is de Mobiele Eenheid in Regio West uitgebreid. Daarnaast is onlangs een intensieve interventietraining gestart, waarvoor ruim 100 politiemedewerkers een zware selectieprocedure hebben doorlopen. De training duurt twee maanden en moet de politie beter voorbereiden op complexe en gevaarlijke situaties.
- VSB zal dialoog met Afreximbank voortzetten..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur blikt tevreden terug..
- 614 aanhoudingen verricht in januari 2025..
- Ashiana: Veel misverstanden en speculaties doen de ronde..
- LatinFinance roept Suriname uit tot ‘Sovereign Restructurin…..
- Transparante regelgeving essentieel voor duurzame energie-i…..
- Het falen van Volksgezondheid (2)..
- Verworvenheden (2B)..
- Maya Parbhoe: grootse plannen, grote vragen..
- Surinaamse militairen en politieagenten getraind in Franse …..
- Suriname op weg naar WHO certificering malaria..
- Korps Politie Suriname: 614 aanhoudingen verricht in januar…..
- ‘Vrij spel’ Peps..
- Trump pakt Biden toegang tot gevoelige informatie af..
- 10 jaar Wi! Uma fu Sranan: ‘Met vastberadenheid en visie be…..
- MoU’s getekend voor meer investeringen in Suriname..
- Vier MoU’s voor bevordering van investeringen..
- Ex-minister Somohardjo dropt strafklacht bij pg vanwege ‘Bl…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit hun comfortzone stappen e…..
- Opmerkelijk scenario: Elon Musk koopt Suriname voor US$ 500…..
- Suriname en Guyana spelen cruciale rol in wereldwijde olie-…..