De plechtige inauguratie van president-elect Jennifer Geerlings-Simons en vicepresident-elect Gregory Rusland op 16 juli zal naar schatting SRD 30 miljoen kosten. Dat zegt Sergio Akiemboto, voorzitter van de presidentiële commissie voor de machtsoverdracht, tegenover D-TV Express.
De commissie heeft bewust gekozen voor een sobere, maar waardige ceremonie, waarbij rekening is gehouden met het beschikbare budget. Hoewel het om een historisch moment gaat – de aantreding van de eerste vrouwelijke president van Suriname – is de nadruk gelegd op representativiteit binnen verantwoorde financiële grenzen.
De geraamde kosten hebben betrekking op protocollaire plechtigheden, veiligheidsmaatregelen, logistiek en communicatie. De commissie wacht nog op enkele definitieve offertes, waardoor het uiteindelijke bedrag enigszins kan afwijken. Verschillende ministeries en veiligheidsdiensten ondersteunen de organisatie.
De inauguratie markeert een belangrijk moment in de Surinaamse democratie. Simons wordt niet alleen de eerste vrouwelijke president van het land, maar zal ook leiding geven aan een coalitieregering bestaande uit zes partijen. Volgens Akiemboto verlopen de voorbereidingen ordentelijk en in goede afstemming.
- Suriname slaagt er niet in om te stunten en is uitgeschakel…..
- Dief slaat toe op recreatieoord, ontvreemdt sieraden..
- Inbraak bij STVS zorgt voor ravage, maar geen buit meegenom…..
- Voormalig Democratisch adviseur: “Afzetting Trump na aanval…..
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied..
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Man overlijdt bij ongeval met ATV in het Nassaugebied..
- Twee verdachten aangehouden voor een beroving te Santigron..
- Weg naar Atjoni verandert in steeds grotere goudmijn..
- OKB: “Bestanden CBB moeten dringend opgeschoond worden vóór…..
- Suriname heeft na 15 jaar de kans om onbevlekte leiders in …..
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..
- Sewcharan staat niet te wachten op een VVV..
- ABOP rouwt om overlijden Patricia Etnel: “Een ware dochter …..
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwja…..
- Binnenkort onthulling kunstwerk ’De let en! – Da it’e…..
- Gedreven door komende olie-industrie: Commewijne ontwikkele…..
- Ori: “Uitbetaling Spaans leerkrachten wacht op goedkeuring …..
- Nog meer onweersbuien in aantocht..