De plechtige inauguratie van president-elect Jennifer Geerlings-Simons en vicepresident-elect Gregory Rusland op 16 juli zal naar schatting SRD 30 miljoen kosten. Dat zegt Sergio Akiemboto, voorzitter van de presidentiële commissie voor de machtsoverdracht, tegenover D-TV Express.
De commissie heeft bewust gekozen voor een sobere, maar waardige ceremonie, waarbij rekening is gehouden met het beschikbare budget. Hoewel het om een historisch moment gaat – de aantreding van de eerste vrouwelijke president van Suriname – is de nadruk gelegd op representativiteit binnen verantwoorde financiële grenzen.
De geraamde kosten hebben betrekking op protocollaire plechtigheden, veiligheidsmaatregelen, logistiek en communicatie. De commissie wacht nog op enkele definitieve offertes, waardoor het uiteindelijke bedrag enigszins kan afwijken. Verschillende ministeries en veiligheidsdiensten ondersteunen de organisatie.
De inauguratie markeert een belangrijk moment in de Surinaamse democratie. Simons wordt niet alleen de eerste vrouwelijke president van het land, maar zal ook leiding geven aan een coalitieregering bestaande uit zes partijen. Volgens Akiemboto verlopen de voorbereidingen ordentelijk en in goede afstemming.
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO..
- Nieuw parlement..
- Zwaargewonde bij gewapende goudroof in Brokopondo; slachtof…..
- Gewapende overval in Balingsula..
- Slachtoffer kritiek na gewapende overval Balingsula..
- Wan Okasi-voorzitter Koendjbiharie: “Nieuwe regering moet g…..
- President en vicepresident Suriname worden gekozen op 6 jul…..
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli..
- Vijftien jaar cel voor doden van Rishi Parmesar in Suriname..
- Adelante organiseert twee in één U16-meisjes basketbalactiv…..
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels..
- Santokhi feliciteert NDP en overlegt met Simons over soepel…..
- PUINZOOI..
- Acht ministers uit kabinet-Santokhi/Brunswijk beëdigd tot a…..
- Ramsaran: “PL-beleid moet garanderen dat niemand achterblij…..
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en recht…..
- Gewapende overval in Balingsula: daders nog voortvluchtig..
- Man maakt zich schuldig aan huisvredebreuk en diefstal: ver…..
- Business Talk: ‘Olie en gas brengen veel kansen, maar ook v…..
- Wang pleit voor versterking van productie en ondernemerscha…..
- Vandaag veel onweersbuien..