De plechtige inauguratie van president-elect Jennifer Geerlings-Simons en vicepresident-elect Gregory Rusland op 16 juli zal naar schatting SRD 30 miljoen kosten. Dat zegt Sergio Akiemboto, voorzitter van de presidentiële commissie voor de machtsoverdracht, tegenover D-TV Express.
De commissie heeft bewust gekozen voor een sobere, maar waardige ceremonie, waarbij rekening is gehouden met het beschikbare budget. Hoewel het om een historisch moment gaat – de aantreding van de eerste vrouwelijke president van Suriname – is de nadruk gelegd op representativiteit binnen verantwoorde financiële grenzen.
De geraamde kosten hebben betrekking op protocollaire plechtigheden, veiligheidsmaatregelen, logistiek en communicatie. De commissie wacht nog op enkele definitieve offertes, waardoor het uiteindelijke bedrag enigszins kan afwijken. Verschillende ministeries en veiligheidsdiensten ondersteunen de organisatie.
De inauguratie markeert een belangrijk moment in de Surinaamse democratie. Simons wordt niet alleen de eerste vrouwelijke president van het land, maar zal ook leiding geven aan een coalitieregering bestaande uit zes partijen. Volgens Akiemboto verlopen de voorbereidingen ordentelijk en in goede afstemming.
- Video -Israël bevestigt dat Iran in juni enkele militaire l…..
- Gajadien: “Het verkiezingsproces is afgesloten, nu begint h…..
- Gajadien: ‘87.000 mensen hebben verwachtingen van VHP’..
- Somohardjo: ‘Daden tellen, niet het verleden’..
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen..
- Ronny Kasirin Katiman..
- Olga Yvonne Vreden – Verbruggen..
- Herbert Iwan Sandvliet..
- ‘Doelen behalen’ is hoogste prioriteit van aankomende minis…..
- Bennie Miranda: “President Santokhi heeft zijn hele familie…..
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-ra…..
- Nurmohamed corrigeert uitspraak over Brunswijk en graafmach…..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (8): De schadelijke …..
- Hess trekt zich terug uit Blok 59..
- Rusland: ‘Iedereen zal moeten bezuinigen’..
- Newmont kondigt personeelskrimp aan bij Merian-operaties..
- Betalingsregeling voor Surinaamse radio- en tv-bedrijven na…..
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied..
- Vakbond CBvS verscherpt morgen acties indien oplossing uitb…..
- Betalingsregeling moet Vereniging Radio- en Televisiebedrij…..
- Blok 59 in Surinaams zeegebied terug naar Staatsolie na ter…..