door Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — “Als korpschef weet ik niet over welk geval het gaat en ik laat uitspraken die gedaan zijn door bewindslieden – welke dan ook- aan hun verantwoordelijkheid over.” Dat is de reactie van Korpschef Bryan Isaacs op de vraag of hij kennis draagt van het door minister Kenneth Amoksi genoemde groepsverkrachtingsgeval waarmee hij “afgelopen week” geconfronteerd werd. “Vijf of zes politieagenten zich eigenlijk schuldig hebben gemaakt aan ik zou zeggen, groepsverkrachting.” Dat zei de minister in het programma Tak Kon Mit Mi van het CDS uitgezonden op 25 februari, minuut 10.40.
De minister beantwoordde de vraag van de interviewer of het Korps Politie Suriname nog gezag uitstraalt. De minister bevestigde het gezag, maar meldde wel dat er excessen zijn waardoor iedereen in het korps schijn wordt aangekeken. De groepsverkrachting noemde hij als voorbeeld. “Je vraagt je dan af als bevoegde autoriteit hoe te handelen. Want dit kan je niet hebben. Je moet paal en perk stellen”, zegt Amoksi.
Traumatische ervaringen
Volgens de minister hebben de excessen ook te maken met traumatische ervaringen op het werk. “De mensen zien aanrijdingen, schietincidenten en dat beïnvloedt hen”, vindt Amoksi. Op de vraag of er maatregelen worden genomen bij zulke excessen gaf de minister aan dat er in begeleiding wordt voorzien. “Welke training je ook hebt gehad, je blijft mens”, zegt Amoksi.
Opmerkelijk is dat elke politieambtenaar een psychologische test moet doorlopen alvorens in het korps te mogen participeren. Isaacs verwees de redactie naar de minister voor meer informatie over het specifiek geval van groepsverkrachting.
- Narcoticabrigade voert landelijke controles uit en neemt dr…..
- VES: Dubbel aantal patiënten moest behandeld worden met SRD…..
- Amazone-landen gaan eensgezind standpunt innemen op klimaat…..
- Trump geeft Musk opdracht USAID fors in te krimpen: ‘ongeke…..
- Lygia Orgine Moi-Thuk-Shung – Pinas (84) Amsterdam 30…..
- Frank Herman Faverey (67) Amsterdam 30-1-2025..
- NPS formeel ingeschreven in het openbaar register..
- VVD roept vooral mannen op zich kandidaat te stellen..
- Oplevering hoofdbureau van Politie in 2026..
- Jarige Santokhi lanceert opnieuw boek met verworvenheden..
- Column: Toch lijk uit de kast gevallen…..
- Ruim 45 jaar na militaire staatsgreep: hoofdkwartier van po…..
- Uraiqit Ramsaran wast handen in onschuld over afstaan terre…..
- Vicepresident Brunswijk grootste afwezige bij introductie I…..
- Rusland: ‘NPS zal na 25 mei niet te negeren zijn’..
- Perceel zonder toestemming SoZaVo verstrekt aan Landvreugd..