Er zal binnen het Korps Politie Suriname (KPS) intensief worden gewerkt aan het versterken van integriteit binnen de organisatie. Dat verklaarde korpschef Bryan Isaacs tijdens een persconferentie op het hoofdbureau van Politie. Volgens Isaacs vormt het risico op integriteitsschendingen een inherent onderdeel van het politiewerk, waarbij geen enkele afdeling is uitgesloten.
In de afgelopen veertien maanden zijn er gerichte acties ondernomen om integriteitsschendingen aan te pakken. De aard van deze gevallen verschilt per afdeling, maar de korpschef erkent dat er politieambtenaren zijn geweest die zich schuldig hebben gemaakt aan ernstige strafbare feiten. “Dat is betreurenswaardig en onaanvaardbaar,” aldus Isaacs.
Ondanks deze incidenten is volgens de korpschef het vertrouwen in het KPS toegenomen – zowel nationaal als internationaal. “Het imago van het KPS is zichtbaar verbeterd,” gaf hij aan. De politiechef benadrukte dat binnen het korps een harde lijn wordt gehanteerd. Politieambtenaren die over de schreef gaan, worden zonder uitzondering aangepakt conform de wet.
Als onderdeel van de integriteitsaanpak zijn meerdere afdelingen binnen het korps volledig ontmanteld. Daarnaast zijn andere afdelingen voor 95 procent heringedeeld. Deze ingrijpende maatregelen hebben als doel het vertrouwen van de samenleving in de politie te herstellen, maar ook het interne vertrouwen binnen het korps zelf te versterken.
Volgens Isaacs is de integriteitscrisis waarmee het KPS te kampen had, grotendeels onder controle gebracht dankzij concrete beleidsmaatregelen en structurele hervormingen. “Wat voor burgers geldt, geldt ook voor elke politieambtenaar, ongeacht rang of functie,” zei hij.
De korpschef wees er bovendien op dat het korps in sommige gevallen van binnenuit wordt ondermijnd. “Criminelen maken gebruik van bestaande structuren en organisaties om hun activiteiten te ontplooien. Daartegen moet streng worden opgetreden,” aldus Isaacs.
De korpschef belooft dat het KPS vastberaden blijft werken aan het uitbannen van corruptie en misbruik binnen de eigen gelederen.
- Santokhi benadrukt belang van democratie tijdens herdenking…..
- Menselijk skelet ontdekt in afgelegen gebied Krikie Negie –…..
- Suriname versterkt capaciteit voor bosmonitoring en klimaat…..
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52..
- Petronas start boringen in Blok 52 op zoek naar nieuwe olie…..
- Bibliotheken verrijkt met ‘Wij slaven van Suriname’..
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het lev…..
- Wegomlegging rond DNA vanwege presidentsverkiezing op 6 jul…..
- TABTO Group organiseert vijfde Nationaal Compliance Congres..
- Hugo Essed: ‘Tonen van stembiljetten een vorm van transpara…..
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheer…..
- Expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ biedt uniek be…..
- Louis Vismale start inzamelingsactie voor speciaal vervoer …..
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op d…..
- Fernandes Bakkerij 62 jaar..
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..
- VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositi…..
- Politiebericht over verkeersdod Welgedacht B..
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan..
- ‘Vruchtbaar’ telefoongesprek tussen Trump en Zelensky over …..
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..