Er zal binnen het Korps Politie Suriname (KPS) intensief worden gewerkt aan het versterken van integriteit binnen de organisatie. Dat verklaarde korpschef Bryan Isaacs tijdens een persconferentie op het hoofdbureau van Politie. Volgens Isaacs vormt het risico op integriteitsschendingen een inherent onderdeel van het politiewerk, waarbij geen enkele afdeling is uitgesloten.
In de afgelopen veertien maanden zijn er gerichte acties ondernomen om integriteitsschendingen aan te pakken. De aard van deze gevallen verschilt per afdeling, maar de korpschef erkent dat er politieambtenaren zijn geweest die zich schuldig hebben gemaakt aan ernstige strafbare feiten. “Dat is betreurenswaardig en onaanvaardbaar,” aldus Isaacs.
Ondanks deze incidenten is volgens de korpschef het vertrouwen in het KPS toegenomen – zowel nationaal als internationaal. “Het imago van het KPS is zichtbaar verbeterd,” gaf hij aan. De politiechef benadrukte dat binnen het korps een harde lijn wordt gehanteerd. Politieambtenaren die over de schreef gaan, worden zonder uitzondering aangepakt conform de wet.
Als onderdeel van de integriteitsaanpak zijn meerdere afdelingen binnen het korps volledig ontmanteld. Daarnaast zijn andere afdelingen voor 95 procent heringedeeld. Deze ingrijpende maatregelen hebben als doel het vertrouwen van de samenleving in de politie te herstellen, maar ook het interne vertrouwen binnen het korps zelf te versterken.
Volgens Isaacs is de integriteitscrisis waarmee het KPS te kampen had, grotendeels onder controle gebracht dankzij concrete beleidsmaatregelen en structurele hervormingen. “Wat voor burgers geldt, geldt ook voor elke politieambtenaar, ongeacht rang of functie,” zei hij.
De korpschef wees er bovendien op dat het korps in sommige gevallen van binnenuit wordt ondermijnd. “Criminelen maken gebruik van bestaande structuren en organisaties om hun activiteiten te ontplooien. Daartegen moet streng worden opgetreden,” aldus Isaacs.
De korpschef belooft dat het KPS vastberaden blijft werken aan het uitbannen van corruptie en misbruik binnen de eigen gelederen.
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..