Korpschef Bryan Isaacs heeft tijdens een persconferentie op het hoofdbureau van Politie benadrukt dat het politiekorps serieuze stappen onderneemt om de communicatie met de samenleving te verbeteren. De verklaring komt na aanhoudende klachten van zowel burgers als mediavertegenwoordigers over de klantvriendelijkheid van politieambtenaren.
Volgens de korpschef wordt intern gewerkt aan een cultuuromslag. “Verbetering begint aan de top. Het goede voorbeeld moet van bovenaf gegeven worden en doorwerken naar alle geledingen van het korps,” aldus Isaacs.
Er zijn in verband hiermee reeds klantvriendelijkheidstrainingen georganiseerd voor politiepersoneel. Daarnaast is de afdeling Public Relations versterkt en wordt de politiecommunicatie ook via de officiële website strategisch aangepakt. “We streven naar regelmatige en transparante informatievoorziening richting het publiek,” stelt Isaacs.
Een veelgehoorde klacht vanuit de samenleving betreft de dienstverlening bij de Afdeling Rijbewijzen. Burgers klagen over onheuse bejegening door medewerkers en over de frustratie dat zij worden opgeroepen om hun rijbewijs op te halen, terwijl dit nog niet gereed blijkt te zijn.
De korpschef kondigde aan dat er gewerkt wordt aan de invoering van een digitaal systeem dat duidelijk moet aangeven wanneer rijbewijzen daadwerkelijk klaarliggen voor afgifte. “We willen voorkomen dat mensen onnodig in de rij staan of onjuiste informatie krijgen,” aldus Isaacs.
Ook het systeem voor theorie-examens is onderwerp van herziening. De korpschef geeft aan dat er aanpassingen op komst zijn die het plegen van fraude zo goed als onmogelijk moeten maken.
Isaacs stelt dat de politie zich bewust is van de signalen uit de samenleving. “We nemen de kritiek ter harte en werken eraan om het vertrouwen van de burger terug te winnen,” besluit hij.
- Simons: Energiesector biedt kansen, investeringen en goed b…..
- Man (38) opgepakt door politie Livorno verdacht van diefsta…..
- Bromfietser in botsing met auto bij inhaalmanoeuvre..
- 29 nieuwe tuchtzaken tegen notarissen behandeld..
- Die koers, die koers…..
- Vrouw veroordeeld voor moord op man; lichaam onder bed gevo…..
- Man ingesloten voor diefstal van geelmateriaal..
- Stephanie Ramautar beëdigd als notaris: ‘Ik wil een goede e…..
- De Ware Tijd niet uitgekomen..
- Man licht marktverkopers op met valse 100 US dollar-biljett…..
- PVC-stemhokken en plastieken stemkisten worden hergebruikt …..
- Jagesar: Bijna helft van Suriname’s offshoregebied nu onder…..
- Criminaliteitsbestrijding..
- Open dag boogschietsport bij Witte Lotus goed bezocht..
- Man aangehouden voor valsmunterij..
- Santokhi opent historische summit: US$ 9 miljard aan invest…..
- Noodstroomsysteem actief bij fatale crash Air India Dreamli…..
- President Santokhi opent vijfde SEOGS..
- Pionier heengegaan: ‘Frank Robles geloofde in de mogelijkhe…..
- Vakbonden willen gesprek met Simons..
- Het grote graaien: Missives, miljoenen en misselijkmakende …..