Het Korps Politie Suriname (KPS) start op maandag 10 maart 2025 met een trainingsprogramma Buurtmanagement, waarvoor er curricula zijn ontwikkeld. Binnen dit programma worden Buurtmanagers en hun leidinggevenden getraind. Ook zullen er politiefunctionarissen in een train-the-trainers programma worden klaargemaakt om toekomstige trainingen ten behoeve van Buurtmanagers te kunnen verzorgen.
De Buurtmanagers zullen gedurende zes weken worden getraind. Het gaat om een interactieve training die hen moet versterken bij hun dagelijks werk, maar tegelijkertijd wordt door de aangereikte kennis en vaardigheden zowel de relatie met afdelingen en functionarissen in het Korps als die met de netwerkpartners, verder versterkt.
Dit trainingsprogramma is onderdeel van het “project Capaciteitsopbouw en Organisatieversterking voor Buurtmanagement”, waarin buurtmanagement als voorname preventiestrategie duurzaam wordt opgenomen in de organisatie van het KPS. Eén van de uitkomsten van de training zal zijn dat in twee buurten een project geheel volgens de uitgangspunten en principes van buurtmanagement zal worden ontwikkeld en uitgevoerd.
Voorafgaand aan dit trainingsprogramma is in het kader van het project voor Capaciteitsopbouw en organisatieversterking, na intensieve brainstorming met actoren in de KPS en netwerkpartners, de functie beschrijvingen van buurtmanagers en andere functies die daarmee in relatie staan, aangescherpt. Ook is het voorstel tot het organisatie model gefinaliseerd en aangeboden aan de korpsleiding.
Korps Politie Suriname investeert verder in preventie Korps Politie Suriname.
- Weg naar OAS-leiderschap lijkt geplaveid voor Ramdin..
- Wegomlegging kruising Zwartenhovenbrug-/Sophie Redmondstraa…..
- Amoksi: ‘Geen groepsverkrachting, maar groepsseks binnen KP…..
- Santokhi: ‘Verhoging sociale uitkeringen geen verkiezingsst…..
- 22-jarige om het leven gebracht door partner..
- Wereldbank wijzigt beleid: Centraal aanspreekpunt in Surina…..
- ‘Niets nog definitief bij kandidering Optsu’..
- Simons ontvangt T-shirt voor campagne “Jouw stem het versch…..
- Minimumuurloon van SRD 49,12 naar SRD 52,47..
- Onmiddellijke actie op noodsituatie Weg naar Zee..
- EU-leiders steunen defensie-uitbreiding en Zelensky..
- Man brengt 22-jarige vrouw om het leven, waarna hij de hand…..
- Nadere goedkeuringen en presentaties tijdens regeringsraads…..
- Minimumuurloon per april SRD 52,47..
- Cheng Koon Ching (m.b.a. Fung)..
- Naomi Eliza Robinson..
- Verdachte pleegt suïcide na moord op partner..
- Venezuela hekelt aanwezigheid van 28 buitenlandse schepen i…..
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (1…..
- President Santokhi leest voor op O.S. Middenpad Kwatta..
- Van Dubai tot Singapore..