PARAMARIBO — Geheel in lijn met de eis van het Openbaar Ministerie is G. Komproe veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van veertien jaar. Dat vonnis volgde nadat de man zich schuldig had gemaakt aan diefstal met geweld, verkrachting en brandstichting. De officier van justitie verdedigde de eis door te stellen dat Komproe zich schuldig heeft gemaakt aan “een reeks buitengewoon ernstige feiten”, waarbij het slachtoffer zwaar lichamelijk en psychisch letsel heeft opgelopen.
Op 14 juni 2024 pleegde Komproe een gewelddadige overval op de woonruimte van zijn werkgever. Hij verwondde de 58-jarige vrouw met een mes, bond haar handen en voeten vast met tape, plakte haar mond dicht, verkrachtte haar en stichtte vervolgens brand in de slaapkamer, terwijl het slachtoffer nog vastgebonden lag. De vrouw kon zich uiteindelijk losmaken en aan de rook en vlammen ontsnappen.
“De verdachte heeft het slachtoffer niet alleen overvallen en verkracht, maar haar ook moedwillig in levensgevaar gebracht door brand te stichten, terwijl zij nog vastgebonden in de kamer lag”
Volgens de officier van justitie handelde Komproe “doelbewust en met uiterste gewelddadigheid”. “De verdachte heeft het slachtoffer niet alleen overvallen en verkracht, maar haar ook moedwillig in levensgevaar gebracht door brand te stichten, terwijl zij nog vastgebonden in de kamer lag. Dat zij, ondanks de rook en vlammen, ternauwernood aan de dood wist te ontsnappen, doet niets af aan de ernst van dit misdrijf.”
De officier rekende de verdachte zwaar aan dat hij handelde uit boosheid over zijn loon en het slachtoffer op brute wijze aan haar lot overliet. Het bewijs in deze zaak was overtuigend: verklaringen van het slachtoffer en getuigen, camerabeelden waarop de verdachte zichtbaar is, sporenonderzoek, waaronder brandonderzoek en inbeslaggenomen kleding, forensisch DNA-onderzoek dat de verkrachting bevestigde en de volledige bekentenis van de verdachte.
- Rabidin brengt lied uit in verband met 135 jaar Javaanse im…..
- Vicepresident Rusland: regering werkt niet mee aan wurgcont…..
- Man overleden na uit de hand gelopen familieruzie.
- Sollicitatieoproep CBvS – medewerker Bibliotheek..
- Suriname betuigt medeleven na dodelijk helikopterongeluk in…..
- Verkeersveiligheidsmaand van start: ‘Geen haast is een leve…..
- Bryan Isaacs voorlopig ter beschikking van JusPol-minister..
- Misiekaba: ‘Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD…..
- Eerste lichting gecertificeerde mediators klaar voor inzet …..
- ICS/IMS-training afgerond: meer dan 80 professionals gecert…..
- Frisse wind of dekmantel?..
- Politieschandalen versnelden vertrek korpschef Isaacs..
- Opleiding exercitie-instructeurs hervat na zestien jaar..
- Schooldirecteuren moeten nieuwe slagingsnormen hanteren voo…..
- Voorbereidingen begrotingen 2025 en 2026 in gang..
- VERKEERSCHAOS EN DE “SLIMMERIKKEN”..
- Na zestien jaar weer exercitie instructeursopleiding voor p…..
- Joan Mac-Intosh zet zich in voor autisme-bewustwording in S…..
- Suriname in regionale top vier met laagste benzineprijzen..
- Dochter en schoonzoon aangehouden na dodelijke familieruzie..
- Verkeersveiligheidsinstituut Suriname slaat alarm over erns…..