Komende nacht gaat zomertijd in Nederland in en is er weer 5 uur tijdsverschil met Suriname

Komende nacht van zaterdag 29 op zondag 30 maart worden alle klokken in de Europese Unie (EU), en dus ook in Nederland, één uur vooruit ingesteld, dus om 02:00 naar 03:00 uur. Hierdoor wordt het tijdsverschil met Suriname weer vijf uur.

De zomertijd werd officieel in 1977 in Nederland ingevoerd. In 1996 is de zomertijd ook een afspraak van de Europese Unie geworden. Men is ermee begonnen zodat het daglicht beter overeenkomt met de periode waarin de meeste mensen overdag wakker zijn. Daarbij was ook bedacht dat ermee kon worden bezuinigd op verlichting.

De zomer- en wintertijd zijn al lang een punt van discussie. In 2018 stelde de Europese Commissie voor om te stoppen met het verzetten van de klok, maar dat voorstel is er (nog) niet doorheen gekomen.

Ondertussen mogen de EU-lidstaten zelf bepalen of ze de zomer- en wintertijd willen afschaffen en welke tijd ze als standaardtijd willen hanteren. Doordat dit tot onlogische tijdsverschillen in Europa kan leiden, verzetten veel landen nog altijd ieder halfjaar de klok.

Op zondag 26 oktober wordt de klok een uur teruggezet naar de standaardtijd, die ook wintertijd wordt genoemd.