In Aziatische landen is de prijs van kokosolie in twee jaar tijd bijna verdrievoudigd, waardoor het ingrediënt steeds meer een luxeproduct wordt.
De prijzen zijn nu zo hoog door slechte oogsten, hittegolven, plagen en jarenlang verwaarloosde plantages, schrijft persbureau Reuters.
In India heeft de prijs van een ton kokosolie een recordhoogte van 423.000 roepie (zo’n 4.174 euro) bereikt. Op de wereldmarkt wordt een ton verkocht voor zo’n 2.568 euro.
De prijsstijging treft kokosolie en ook cosmetica, zoals bodylotion, lippenbalsem, shampoo en conditioner, waar vaak kokosolie in wordt gebruikt. Maar ook producten als kokoswater, margarine, kokosmelk en alternatieven zoals palm-, soja- en zonnebloemolie worden duurder.
Ondertussen groeit de vraag naar kokos overal ter wereld, ook in Europa. In verschillende landen zijn plannen voor nieuwe plantages, maar die zullen pas over vier tot vijf jaar hun vruchten afwerpen. Analisten verwachten daarom dat de prijzen voorlopig hoog blijven.
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunningen voortaan di…..
- Satish Chandai gestart als directeur Algemene Zaken bij Kab…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken kabinet pres…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lichaam..
- Sampie krijgt medisch-georiënteerde parlementariërs tegen z…..
- Hevige kritiek over bestuurlijke verschuivingen en ontheffi…..
- Bond SBB in actie: ‘Er wordt niet naar ons geluisterd’..
- Iwan Glenn Sandel..
- VS jaagt op Haïtiaanse bendeleider ‘Barbecue’: 5 miljoen do…..
- Voorlopige hechtenis Kromosoeto verlengd na uitstel SPSB-za…..
- Bond SBB legt werk neer uit onvrede..
- Hoge loonkosten en rentelasten drukken op begroting 2025..
- IJdele hoop..
- SAO en SIVIS bespreken stand van zaken met onderminister Ja…..
- Ouders bezorgd: “Onze kinderen slapen niet, de eindexamenre…..
- MAS waardeert leerlingen..
- Gewapende mannen schieten op deur en beroven zes bewoners i…..
- President Simons en premier Schoof bespreken samenwerking S…..
- Dasai waarschuwt voor alarmerende temperaturen..
- TCT-minister: ‘Burgers moeten kunnen rekenen op NVB’..
- Kunstenaar George Ramjiawansingh (1954–2025) overleden..