Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — Koi Carper 2 heeft de 54-80 nederlaag van 9 maart tegen Yellow Birds in de seniorenklasse van de Surinaamse Basketbalassociatie donderdagavond weggepoetst. De ploeg van Remilio Kemper revancheerde zich in de eerste ronde van de hoofdklasse door een 68-53 overwinning te boeken.
Gervinio Muntslag was zonder meer een doorn in het oog van de Yellow Birds-defensie. Met een game-high 23 punten was hij de basketballers van Marciano Zalman in de Ismay van Wilgen Sporthal niet alleen heel vaak te snel af, maar leverde ook een bijdrage in de verdediging.
“Onder anderen Gervinio Muntslag en Daviërro Dompig namen Koi Carper 2 daarna op sleeptouw en zorgden samen met Vincent Benjamin dat er weer afstand werd genomen”
Vincent Benjamin, die goed was voor zeventien punten, hielp Koi Carper 2 de eerste quarter met 14-12 afsluiten. Yellow Birds veerde in het tweede spelbedrijf goed terug. Alleen leidde gehaast spel al te vaak tot gemiste baskets en turnovers. Koi Carper 2 bezondigde zich ook daaraan, maar was iets secuurder in de afronding.
De Gele Vogels leken de rust met een 24-23 voorsprong in te gaan na een vrije worp van Shankar Pharbu met nog 14,6 seconden. Echter, Shalon Bergwijn zorgde met een at-the-buzzer three-pointer ervoor dat Koi Carper 2 de kleedkamers met een 26-24 voordeel opzocht.
Tweede helft
Tamar de Man schoot Yellow Birds na amper dertien seconden in het derde kwart uit een driepunter naar 27-26. Echter, oud-Yellow Birds-speler Ferlaino Krak gaf uit een lay-up de aanzet tot een 26-8 run. Koi Carper stapte daardoor de laatste periode in met een ruime 52-35 voorsprong.
“We gaan overstappen op een man-to-man verdediging en wel binnen de three-pointline”, hield Zalman zijn spelers vóór aanvang van de laatste fase voor. Ifmorel Drielingen reduceerde het gat middels drie baskets op rij naar 41-52. Zijn Yellow Birds-teamgenoot Keatan Weibolt hielp met een driepunter de achterstand zelfs terug brengen tot 46-52 met nog 5:26 te spelen.
Onder anderen Muntslag en Daviërro Dompig, die tien punten bijdroeg in de winst, namen Koi Carper 2 daarna op sleeptouw en zorgden samen met Benjamin dat er weer afstand werd genomen. Uiteindelijk werd met 68-53 gezegevierd. Drielingen werd topscorer ij Yellow Birds met zeventien punten. Isaiah Emanuels en De Man eindigden met respectievelijk acht om zes.
- President Santokhi: “Niemand mag zich uitgesloten voelen…..
- Chenella Rozendaal treedt vandaag op tijdens Miss World in …..
- Persconferentie president Santokhi na overleg met politieke…..
- Op World No Tobacco Day 2025: Aandacht voor sluwe tactieken…..
- Bejaarde vrouw gekneveld achtergelaten na woningoverval..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS..
- PSA-dienstverlening gedigitaliseerd: snellere aanvraag en a…..
- Regenachtig weer blijft nog aanhouden..
- Arbeider overlijdt door vallende boom in Matawai-gebied..
- President Trump sluit gratieverlening voor rapper Sean ‘Did…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (Betsy) (90) Diemen 28-5-2025..
- Brunswijk moet bedanken om voor Simons te stemmen..
- Vermiste stembiljetten in Wanica bleken blanco: onderzoek n…..
- Arbeider overleden door omvallende boom..
- Lijstduwer NDP: “Bouterse zou trots zijn”..
- Yelyco-vrouwen en Yellow Birds-mannen zege verwijderd van h…..
- Voor een samenleving waarin iedereen meetelt..
- ABOP en NDP bereiken akkoord; Simons kan nu tot president g…..
- Veel op het spel voor NPS..
- President Santokhi: “Verkiezingsautoriteiten moeten sneller…..
- Rusland: ‘Ik ben op dit moment voorzitter van NPS’..