Tekst en beeld
PARAMARIBO — De zes partijen die de nieuwe coalitie vormen zullen elkaar gelijkwaardig behandelen in de samenwerking. Dat is volgens BEP-voorzitter Ronny Asabina en zijn DOE-collega Steven Alfaisi, goed en helder met elkaar afgesproken. Die afspraken zijn gemaakt tijdens de onderhandelingen waarin de NDP als grootste partij de leiding had.
Zowel Asabina als Alfaisi benadrukt afzonderlijk van elkaar in gesprek met de Ware Tijd dat hun relatief kleine partij met elk één zetel, niet zal worden weggedrukt door de overige coalitiepartners. “We hebben afgesproken dat het niet gaat om het beleid dat we gezamenlijk moeten uitvoeren. We hebben ook afgesproken dat we samen zullen optrekken. En ik heb er geloof in dat iedereen zich zal houden aan ons akkoord”, zegt Alfaisi.
“Vrouwen hebben over het algemeen een moederkarakter en bekijken zaken anders, dus ik denk dat er grote positieve dingen staan te gebeuren”DOE-voorzitter Steven Alfaisi
Asabina: “Ik denk niet dat het mis zal gaan. Ik heb geen reden om te twijfelen aan wat we zijn overeengekomen. Ook met één zetel kan je ingang vinden. Wij zullen alles eraan doen dat onze ene zetel brandend en vurig blijft in het parlement en daarbuiten.”
Corruptiebestrijding
Het onderwerp dat hoog op de agenda van A20 combinatie staat is corruptiebestrijding. “Dat hebben we ook benadrukt tijdens de gesprekken en het is ook opgenomen in het regeerakkoord”, stelt Alfaisi.
Daarnaast is goed en transparant bestuur uitgebreid besproken tijdens de onderhandelingen. Alfaisi: “We hebben ook gesproken over sociale rechtvaardigheid. We zullen ervoor moeten zorgen dat de normale burger ook meegaat met de ontwikkeling en niet in armoede blijft. We hebben daarom afgesproken dat we geen eilandjes-politiek gaan voeren, maar dat we problemen breed gaan aanpakken waarbij alle coalitiepartijen betrokken zullen zijn.”
Speerpunten BEP
Een positief signaal dat volgens Asabina wijst op de goede intenties van de overige coalitiepartijen is het feit dat de drie speerpunten die BEP tijdens haar verkiezingscampagne heeft beloofd aan de samenleving, ook zijn opgenomen in het regeerakkoord. Hij noemt betere burgerparticipatie, verlaging van de belastingen die de normale burger moet afdragen en een beter toerismebeleid. “Maar ook zaken als bestrijding van corruptie, betere gezondheidszorg, meer investeren in het onderwijs en de veiligheid, ondersteunen wij. Al deze zaken zijn door alle coalitiepartijen besproken en goedgekeurd”, benadrukt Asabina. Hij is net als Alfaisi hoopvol gestemd over de intenties en de houding van het aankomende kabinet.
Het tweetal noemt de verkiezing van Jennifer Geerlings-Simons als eerste vrouwelijke president van het land een historisch moment. “Dit betekent heel veel. Spiritueel gezien denk ik dat er een ommekeer komt in de ontwikkeling van het land. Vrouwen hebben over het algemeen een moederkarakter en bekijken zaken anders, dus ik denk dat er grote positieve dingen staan te gebeuren”, zegt Alfaisi. Asabina: “Ik hoop dat we onze belofte van een no-nonsense beleid in daden kunnen omzetten.”
- Cornellie Odette Mijnals (72) Rotterdam 8-3-2025..
- 647 honden en katten gesteriliseerd in vier dagen tijd..
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting..
- Column: Formateur: ja of nee?..
- Brunswijk spreekt met Rusland; partijstructuren opgeroepen …..
- NDP roept op tot volwassen democratisch proces bij verkiezi…..
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg..
- Minister Ramadhin levert eerste Surinaamse bijdrage aan pre…..
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uit…..
- SEOB: Wisselkoers, staatsschuld en begrotingstekort nog gro…..
- Culturele Unie Suriname roept op tot eenheid: “Onze vrijhei…..
- OM eist 30 jaar celstraf voor moord en wegmaken lijk..
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst..
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Surina…..
- Santokhi op 1 juli: reflecteren op verleden om eenheid en h…..
- BEP waarschuwt: “Ongelijke verdeling olie-inkomsten kan nie…..
- Parlement opent zittingsperiode 2025-2030..
- Gesprek tussen president Santokhi en NDP-voorzitster Simons..
- Brunswijk: “Geen angst voor oppositie – ABOP verdient waard…..
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig best…..
- Meer dan 10 kinderen blijven regulier onderwijs volgen door…..