Trend voor eiwitrijke en goedkope maaltijden stimuleert verkoop bij fastfoodketens en supermarkten
TATUOS NICOLS ROGERS — NEW YORK
De Amerikaanse voedingsindustrie verschuift steeds meer naar kip, tegen een achtergrond van een al decennia durende daling in de consumptie van rundvlees. Bedrijven, van slachterijen tot supermarkten en fastfoodrestaurants, profiteren van de trend richting eiwitrijke diëten en betaalbaar vlees.
Een van die bedrijven is Taco Bell, dat ondanks zijn bekendheid met gehaktvleestaco’s nu een volledige lijn van krokante kipgerechten heeft toegevoegd, zoals strips en burrito’s. In december introduceerde de Mexicaans geïnspireerde fastfoodketen kip-nuggets, die volgens het bedrijf een “directe sensatie” waren en “binnen een week landelijk uitverkocht” raakten.
“De reactie van consumenten heeft bewezen dat krokante kip een sterke groeimotor voor ons is,” aldus Taco Bell. Bijna 95% van de nieuwe gerechten in de testkeuken van Taco Bell bevatten kip. Deze nieuwe aanbiedingen maken deel uit van een “bredere verschuiving naar kip op menukaarten”, aangezien marktonderzoek aantoont dat consumenten meer uitgeven aan goedkoper vlees, zei RJ Hottovy, hoofd analytisch onderzoek bij Placer.ai.
Kip overtrof rundvlees in 2010 als het populairste vlees in Amerika, met een recordaanbod van 101 pond per persoon vorig jaar, volgens het Amerikaanse ministerie van Landbouw. De National Chicken Council voorspelt dat de consumptie dit jaar een record van 104 pond per persoon zal bereiken.
Pluimvee is vooral populair onder Generatie Z en millennials, terwijl babyboomers en huishoudens met lagere inkomens meer rund- en varkensvlees consumeren, blijkt uit een rapport van FMI, The Food Industry Association.
“Vroeger dachten mensen bij ‘kip’ aan een droge kipfilet,” zei Wesley Batista Filho, CEO van JBS USA. “Dat is nu niet meer het geval.” Gilberto Tomazoni, wereldwijd CEO van JBS, noemt drie redenen voor de kippenboom: “Het is betaalbaar, makkelijker te bereiden en gezonder.”
Een pak vers kippenvlees kostte gemiddeld $6,79 in Amerikaanse supermarkten vorig jaar, een stijging van minder dan 1% ten opzichte van 2023, vergeleken met een stijging van 6% voor rundvlees tot $12,03. Pluimvee profiteert ook van de interesse in eiwitrijke diëten, aangewakkerd door injecteerbare afslankmiddelen. Artsen adviseren patiënten die GLP-1 gebruiken om hun eiwitinname te verhogen om spiermassa te behouden tijdens het afvallen.
Consumenten beschouwen kip vaak als de gezondste eiwitoptie, zelfs wanneer het is gepaneerd en gefrituurd, zei David Portalatin, voedingsindustrieanalist bij marktonderzoeksbureau Circana.
De foodsector merkte het succes op van nieuwe kipgerichte ketens zoals Raising Cane’s en Wingstop, die volgens Circana tot de best presterende fastfoodrestaurants van vorig jaar behoorden. Hun groei zette concurrenten ertoe aan nieuwe manieren te vinden om in kipproducten te investeren.
McDonald’s bracht in mei kipstrips terug op het menu en lanceerde een nieuwe versie van de Big Mac met kipfilet in plaats van de gebruikelijke rundvleespastei. Subway-eigenaar Roark Capital verwierf de fastfoodketen Dave’s Hot Chicken in een deal van $10 miljoen.
De verschuiving naar kip komt op een perfect moment voor zowel restaurants als slachterijen, waar de marges onder druk staan door stijgende kosten voor rundvleesproductie. JBS’ Noord-Amerikaanse rundvleesdivisie leed een verlies van $112,9 miljoen door een tekort aan runderen. Kip was goed voor 71% van de winst in het eerste kwartaal van dit jaar, tegenover 57% een jaar eerder.
De kippenboom heeft JBS ook geholpen te profiteren van voorheen minder populaire delen. “De kippenbouten en donkere vleessoorten zijn nu heel trendy,” zei Batista.
Dezelfde trends drijven ook de verkoop bij drive-throughs. Taco Bell-eigenaar Yum Brands breidde dit jaar zijn kipaanbod uit bij Pizza Hut, met kipworst als topping en nieuwe wing-deals.
“Deze categorie blijft een belangrijke groeimotor voor ons bedrijf,” zei Yum. “Consumenten kunnen er geen genoeg van krijgen.”
Bron: Financial Times
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank via openbare in…..
- KPS houdt rondmars op 130-jarig bestaan..
- Suriname treedt officieel toe tot OIC Labour Centre..
- Overuren bij KPS blijven structureel probleem..
- Jongeren creëren ‘I Love Nieuw Aurora’-monument voor d…..
- “Veiligheid gegarandeerd, verruwing criminaliteit baart zor…..
- Heel natte dinsdag voorspeld..
- Veiligheidsbonden bereiken akkoord met regering..
- ABOP-structuren woedend op Brunswijk: hij handelde tegen co…..
- ABOP weigert regeerakkoord te ondertekenen uit onvrede over…..
- WhatsApp verboden op telefoons Amerikaanse Huis van Afgevaa…..
- Trump kondigt wapenstilstand aan tussen Israël en Iran..
- Suriname mist een breed gedragen plan in verband met 2028..
- Actie personeel Medische Zending duurt voort..
- NAVO-chef Rutte verdedigt Amerikaanse aanvallen op Iran, te…..
- AWJ en veiligheidsbonden bezegelen akkoord belastingverrui…..
- Duitsland zwijgt over Gaza terwijl kinderen verhongeren, en…..
- Column: Wordt de bedrieger bedrogen?..
- ABOP-structuren boos op Brunswijk..
- Nieuwe coalitie tekent regeerakkoord zonder Abop..
- BESCHOUWING — Dilemma nieuwe regering: Kiezen voor China of…..