Werner Kioe A Sen, bevelhebber van het Nationaal Leger, heeft tegenover ABC Online Nieuws, verklaard dat de uitspraken van de bevelhebber van de Guyana Defense Force (GDF), brigadier-generaal Omar Khan, verkeerd zijn geïnterpreteerd in de Surinaamse media. Khan sprak over een voortdurende dreiging van een instabiel buurland, dat aanspraak maakt op Guyanees grondgebied, maar volgens Kioe A Sen is het onjuist aan te nemen, dat hij daarmee Suriname bedoelde. Allereerst mogen we ons niet laten leiden door emoties. “We moeten helder blijven denken en alles goed beoordelen en de feiten checken, voordat we een beslissing nemen”, aldus Kioe A Sen. Hij roept het volk op, zaken in de juiste context te plaatsen en niet impulsief te reageren.
Gisteren sprak de Surinaamse bevelhebber in een exclusief interview over de ontwikkelingen rond het grensconflict tussen Suriname en Guyana, evenals de spanningen tussen Guyana en Venezuela. Suriname koos er onlangs voor om Guyana te steunen in het conflict met Venezuela. Kioe A Sen zal ook uitleggen, waarom deze keuze is gemaakt.
Volgens hem is het belangrijk, dat Surinamers kritisch blijven denken. “We moeten altijd de context begrijpen en niet onze eigen interpretatie geven van wat er gezegd wordt,” aldus Kioe A Sen.
Hij benadrukte verder, dat het nuttig zou zijn als Venezolaanse en Guyanese militairen deelnemen aan gezamenlijke oefeningen om de vrede te bevorderen. ‘’Maar helaas waren ze hier niet aanwezig, omdat we alleen buitenlandse soldaten uitnodigen die reeds in Suriname zijn, bijvoorbeeld via ambassades, Het gaat om Brazilië, Frankrijk, Nederland, en we hebben ook Amerikaanse militairen uitgenodigd. Maar helaas konden zij niet deelnemen”, aldus Kioe A Sen.
‘’Hoewel Suriname momenteel geen militaire attachés in andere landen heeft, onderhoudt het wel nauwe contacten met ambassades’’, voegt hij eraan toe. Kioe A Sen benadrukt het belang van diplomatieke en militaire samenwerking om stabiliteit in de regio te waarborgen.
The post Kioe A Sen: ‘We moeten altijd de context begrijpen en niet onze eigen interpretatie geven’ ..
- Vermogensregistratie voor publieksfunctionarissen uitgestel…..
- Martelaar Sayyed Hassan Nasrallah over het Amerikaanse best…..
- MAS stoomt nieuwe bestuurders klaar voor Surinaamse wateren..
- Wet Ruimtelijke Ordening hoogst noodzakelijk..
- Franklin Cyrill Dankoor..
- Imro Lionel Thompson..
- Sylvie Marie de Bies..
- Nurmohamed: Infrastructuur essentieel voor ontwikkeling..
- Bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken te doen..
- Schadevergoeding padieboeren eindelijk uitbetaald..
- Suriname krijgt internationale award voor herstructurering …..
- Harriette Louise Loe – Liew..
- SWM 93 jaar: ‘Uitdagingen omzetten in kansen’ (2/slot)..
- Suriname ontvangt LatinFinance’s 2024 Award..
- President van Panama hekelt Amerikaanse ‘leugens̵…..
- Onvrede onder zorgmedewerkers: Financiële afspraken opnieuw…..
- Wilgo M. Pengel: Een pionier in multimedia en cultuurpromot…..
- Suriname houdt vast aan standpunt om geen visvergunningen t…..
- Hypocrisie NDP..
- Markoesateelt weer opgepakt door de regering..
- VHP niet principieel tegen samenwerking met specifieke part…..