President Donald Trump nadert de grens van 100 dagen in zijn tweede ambtstermijn. Een recente peiling van Fox News wijst uit dat Amerikaanse kiezers gemengde gevoelens hebben over zijn prestaties. Hoewel er waardering is voor zijn beleid inzake grensbeveiliging, overheerst ontevredenheid over onder meer inflatie, de economie en buitenlandse politiek.
Uit de peiling blijkt dat 55 procent van de ondervraagden Trumps aanpak van de grensbeveiliging goedkeurt. Dat is het enige beleidsterrein waarop de president positief scoort. Op immigratie keurt 47 procent zijn beleid goed, terwijl 48 procent het afkeurt. Voor de economie ligt de goedkeuring op een dieptepunt van 38 procent, tegenover 56 procent die ontevreden is.
Met betrekking tot inflatie behaalt Trump zijn laagste score: slechts 33 procent van de kiezers keurt zijn aanpak goed, terwijl 59 procent ontevreden is. Ook op het gebied van tarieven, buitenlands beleid, belastingen en wapenwetgeving scoort de president negatief.
De algemene goedkeuring van Trumps presidentschap bedraagt momenteel 44 procent, een daling van vijf procentpunten ten opzichte van maart. Ter vergelijking: Joe Biden, Barack Obama en George W. Bush hadden in hun eerste 100 dagen als president een aanzienlijk hogere goedkeuring.
Volgens de peiling is 59 procent van de Amerikanen ontevreden over de gang van zaken in het land. Dat is weliswaar een verbetering ten opzichte van het einde van Bidens termijn (68 procent ontevredenheid), maar slechter dan bij het begin van Bidens presidentschap en Trumps eerste termijn.
Kiezers blijven pessimistisch over de economische situatie. 71 procent beoordeelt de economie als negatief en 55 procent vindt dat de situatie voor hun gezin verslechtert. Hoewel deze cijfers iets verbeterd zijn sinds december, zegt slechts 28 procent dat het de goede kant op gaat.
Opvallend is dat 82 procent van de respondenten zich extreem of zeer bezorgd maakt over inflatie. Politieke verdeeldheid (78 procent), gezondheidszorg (76 procent), overheidsuitgaven (73 procent) en een mogelijke recessie (72 procent) zijn eveneens belangrijke zorgen onder de bevolking.
De peiling toont verder aan dat kiezers verdeeld zijn over Trumps economische beleid. Terwijl 40 procent verwacht dat zijn beleid op lange termijn zal helpen, vreest 51 procent het tegenovergestelde. Opvallend is ook dat slechts 62 procent van de kiezers Trump succes wenst in zijn tweede termijn, een daling van 18 procentpunten vergeleken met acht jaar geleden.
Ook op andere vlakken worstelt de president met zijn imago. 52 procent van de ondervraagden vindt dat zijn regering niet competent en effectief optreedt. Daarnaast steunt 58 procent van de kiezers federale rechters die Trumps beleid hebben tegengehouden, en is tweederde van mening dat de president rechterlijke uitspraken niet mag negeren.
Binnen de Republikeinse partij vindt slechts 36 procent dat de rechterlijke macht legitiem handelt. Toch zegt een nipte meerderheid van 51 procent van de Republikeinen dat Trump rechterlijke uitspraken moet respecteren.
Een derde van de kiezers gelooft dat goddelijke interventie een rol heeft gespeeld bij Trumps terugkeer naar het Witte Huis, waarbij vooral evangelische christenen en MAGA-aanhangers deze overtuiging delen.
De peiling werd uitgevoerd van 18 tot 21 april onder 1104 geregistreerde kiezers. De foutmarge bedraagt plusminus 3 procentpunten.
- Koningsdag in teken van gedeeld erfgoed en versterkte samen…..
- Ontwerp-staatsbesluit RVI klaar: start 80+ op 2 mei..
- Training journalisten voor verkiezingdag; vraagtekens over …..
- BIZA zet met Verkiezingsbeurs 2025 eindsprint naar stembusg…..
- Koningsdag viert gedeeld erfgoed Suriname-Nederland..
- Parmessar: “Waar zijn de tjauwmin-eters nu?”..
- Suriname lanceert e-paspoort als stap naar modernisering..
- Spoedvergadering regering: Infrastructuur en verkiezingen c…..
- BiZa lanceert Verkiezingsbeurs 2025 voor eerlijke verkiezin…..
- President in rouw; last alle publieke en politieke activite…..
- Petronas zet belangrijke stap: Haalbaarheidstudie voor gasp…..
- Vrouw verduistert sieraden die haar toevertrouwd waren..
- Ons politiek-bestuurlijk systeem is criminaliteit faciliter…..
- Winti geloof nader bekeken: ‘Als je gelooft, moet je weten …..
- VHP benadrukt toekomstvisie tijdens verkiezingsdebat in Ned…..
- VLS: Peiling VHP is tegenstrijdig en misleidend..
- Venezuela fel tegen aanwezigheid Guyana in Stabroek-blok..
- Barcelona wint Copa del Dey na opmerkelijke Clasico..
- Wonnie Boedhoe nieuwe voorzitter Fonds Voorzieningen Ouders…..
- President Santokhi houdt spoedvergadering over verkiezingsv…..
- VSB wenst uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboek..