Henk Kimpoel en Mariano Bergraaf waren in 1979 in Suriname de eerste personen met een auditieve beperking die met succes een opleiding tot datatypist afrondden. Ze werden datzelfde jaar in dienst genomen door De Surinaamsche Bank (DSB). Beiden hebben er tot aan hun pensioen gewerkt; na ruim 40 jaar. Zij traden in dienst bij de afdeling Boekhouden, thans Finance & Control, en tot slot bij het DSB Service Center. Familieleden namen het initiatief deze twee ‘doorzetters’ te huldigen en startten tegelijkertijd officieel de traditie genaamd “Huldiging van Doorzetters.” Het doel is personen met een beperking jaarlijks te waarderen voor hun bijdrage aan de maatschappij. De zussen van Kimpoel en Bergraaf, Kathleen Jansen-Kimpoel en Sherida Bergraaf, geven aan hoe belangrijk ze dit achten.
Kathleen Jansen- Kimpoel en Sherida Bergraaf over hun broers Henk Kimpoel en Mariano Bergraaf. Zij zijn vrijdag gehuldigd als pioniers vanwege het feit dat door hen de weg is vereffend voor mensen met een beperking, als het gaat om doorzetten in een baan . Het tweetal heeft getoond dat beperkingen geen obstakel hoeven te zijn. Bij de eerste editie van “Huldiging van Doorzetters” namen ze oorkondes en geschenken in ontvangst van AWJ-minister Steven Mac Andrew en diens collega van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, Henry Ori. Mac Andrew noemde de mannen ” inspirerende voorbeelden van doorzettingsvermogen”.
‘Huldiging van Doorzetters’ is “een historisch moment in de geschiedenis van arbeidsparticipatie voor mensen met een beperking in Suriname.
- PERCELEN EN OVERHEIDSBANEN ZIJN GEEN REGERINGSPRESTATIE..
- INKE IS KAT IN HET NAUW..
- OKB lanceert vernieuwde website voor transparante verkiezin…..
- Verkiezingsbeurs 2025 van start: “We zitten in de sprintfas…..
- Wison start haalbaarheidsstudie FLNG-project Suriname..
- PRECIES OVER EEN MAAND VERKIEZINGEN..
- AANBESTEDINGEN IN ANDER VAARWATER..
- Dodelijke aanrijding tussen twee bromfietsers te Henar..
- Reactie op uitspraak president: “Broer, je mag morgen al na…..
- Bestuurder bekneld geraakt onder oplegger na zware aanrijdi…..
- Waarom Surinaamse verkiezingsdebat niet in Suriname?..
- Wet Ruimtelijke Ordening biedt oplossing voor conflicten zo…..
- Automobilist zwaargewond nadat hij met zijn auto tegen gepa…..
- De schandalige situatie bij de Esther Stichting: de regerin…..
- Dodelijke aanrijding tussen twee bromfietsers in Henar..
- 42-jarige bromfietser overlijdt bij aanrijding met andere b…..
- Het belang van stemmen..
- NATIONALE VEILIGHEID EN FREE FOR ALL..
- Koploper Kampoe behoudt voorsprong op de rest..
- Topkok Jonnie Boer en de geur en smaak van Suriname..
- Bottom up!..