De Baitali Group heeft scherpe kritiek geuit op de wijze waarop de overheid een recente aanbesteding heeft afgehandeld. Volgens CEO Farsi Khudabux, is het bedrijf op onrechtvaardige gronden gediskwalificeerd voor het project Hogerhuysstraat. In een interview zegt Khudabux dat het bedrijf zich genoodzaakt zag een kort geding aan te spannen, nadat eerdere bezwaren volgens Khodabux werden afgedaan met ‘’oppervlakkige antwoorden’’.
Op 12 maart kreeg Baitali te horen dat het werd uitgesloten van deelname op basis van zes gronden. “Iedereen die lager had ingeschreven dan de winnende partij werd gediskwalificeerd. Dat is op zijn zachtst gezegd merkwaardig”, aldus Khudabux. Baitali diende op 25 maart een formele klacht in, voorzien van uitgebreide documentatie. Binnen één dag kwam er al een afwijzing, terwijl het volgens de GM gebruikelijk is dat een dergelijke klacht zorgvuldig wordt behandeld en de standstill-periode dan wordt verlengd.
Opmerkelijk genoeg ontving Baitali op 28 maart, een brief van de financierder, de In-ter-American Development Bank (IDB), waarin werd aangegeven, dat de klacht serieus werd genomen en besproken zou worden met buitenlandse deskundigen. Tot op heden wordt op antwoord gewacht. Toen bleek dat de overheid ondanks een kortgeding, door bleef gaan met het aanbestedingsproces, schakelde Baitali opnieuw de rechter in. “De rechter had op 7 april bevolen, het proces stil te leggen. Toch ging men gewoon door tot 15 april, toen greep de president in. Dat is een flagrante schending van een rechterlijk bevel”, aldus Khudabux. De zaak sleept zich nu voort. “Ik geloof nog steeds in onafhankelijke rechtspraak”, stelt Khodabux. De kwestie staat volgens Baitali, niet op zichzelf. Het bedrijf is ook verwikkeld in een andere zaak rond het wegproject Apoera–Wasjabo, waarvoor het zelf financiering regelde en uitvoering verrichtte. “We hebben netjes gewerkt, volledig transparant, gecontroleerd door het Bureau voor de Staatsschuld en de Rekenkamer. Toch zie je dat bij grote projecten, soms andere belangen gaan spelen”, aldus Khudabux.
The post Khudabux: ‘We blijven geloof hebben in de rechtsstaat’ ..
- Zwaarbewapende mannen beroven goudkamp in het binnenland..
- President Santokhi benadrukt wettelijke rol bij verkiezings…..
- VHP uit kritiek op verloop verkiezingen en roept op tot dui…..
- VREEMDE REDENERING NPS-VOORZITTER..
- President bezig de democratie te ondermijnen..
- Woning te Asigron door brand verwoest..
- Marwina nieuwe U19-jongens volleybalkampioen..
- President handelde binnen wettelijke en grondwettelijke kad…..
- Diverse NDP-waterdragers binnen de NPS..
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen..
- President misbruikt decreet politieke partijen bij bewust v…..
- Besluiten in regeringsraad: van bermonderhoud tot verkaveli…..
- Communicatieafdeling: “President Santokhi handelde binnen w…..
- CHANS KARMA..
- HET CIRCUS IN MARRIOTT..
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces..
- Ontslagvergunning verleend voor zeventig werknemers Securit…..
- Nieuwe DNA moet uiterlijk 29 juni aantreden; Brunswijk geno…..
- Voorlopige resultaten bekend; zetelverdeling niet veranderd..
- Regering neemt belangrijke besluiten voor infrastructuur, w…..
- NDP: “President handelt buiten wet en bevoegdheden”..