Khudabux: bij aanbesteding Southdrain – Apoera is Baitali onrecht aangedaan

De rechtbank heeft in een vonnis vastgesteld dat de aanbesteding voor de rehabilisatie van het wegproject Southdrain–Apoera onrechtmatig is verlopen. De Staat is veroordeeld om de gunning van het werk aan een ander aannemer (Shiwan Tushan N.V.) binnen een week in te trekken en de uitvoering van de aannemingsovereenkomst onmiddellijk te staken.

Volgens de rechter is Baitali ten onrechte uitgesloten en heeft de Staat gehandeld in strijd met de algemene beginselen van behoorlijk bestuur. Farsi Khudabux, CEO van Baitali, zegt ingenomen te zijn met het besluit van de rechter. Khudabux zegt dat zijn bedrijf onrecht is aangedaan. Echter komt hierdoor een stuk jurisprudentiedie gebruikt kan worden in soortgelijke gevallen, aldus Khudabux.

Over het lapwerk op het wegdek van van t Hogerhuysstraat zegt Khudabux dat hij kort na het aantreden van minister Stephan Tsang een gesprek met e bewindsmn heeft gehad. Khudabux adviseerde een noodreparatie aan de weg. Baitali heert asfalt geleverd.

..