PARAMARIBO — Een op te zetten keuringsinstituut, dat onder het ministerie van Openbare Werken (OW) valt, zal volgens de werkgroep PPP Keuring EWRE-installaties de oplossing zijn in de lange wachttijden die met name huishoudens en bedrijven ondervinden bij de keuring van hun elektra- of waterinstallatie. Dit instituut zal via een publiek-private partnerschap (PPP) het gehele voortraject van keuringen voor zijn rekening nemen. Het zal al in beeld komen bij de aanvraag van een bouwvergunning. Na een goedgekeurde inspectie wordt een certificaat verstrekt, dat essentieel is voor de nutsbedrijven om tot aansluiting over te gaan. Dit moet zorgen voor een efficiëntere werkwijze en betere naleving van de bestaande regels.
De werkgroep Voorbereiding PPP voor keuring elektrische-, water- en renewable energy-installaties heeft dit voorstel opgenomen in haar eindverslag dat is aangeboden aan president Chandrikapersad Santokhi. In het rapport zijn verder de resultaten van consultaties met stakeholders en een seminar opgenomen. Het document legt de basis voor een efficiënter en gereguleerd keuringssysteem in Suriname.
“Ik zal dit project overdragen ter continuering, want het komt de samenleving ten goede”President Santokhi
De werkgroep, die op 12 mei werd ingesteld, stond onder leiding van Sanjeevkoemar Bissesar en bestond uit onder anderen Robert Ameerali en Hesdy Neus. “Onze taak was het voorbereiden van alle staatsbesluiten, wetten en regels om deze PPP-samenwerking met OW en de oprichting van het instituut mogelijk te maken. In de nieuwe situatie wordt het keuringscertificaat een vereiste voor nutsbedrijven om over te gaan tot aansluiting”, licht Bissesar toe tegenover de Communicatiedienst Suriname.
Santokhi, die wees op het belang van het project voor de samenleving, verzekerde de commissie dat het document, vanwege het grote maatschappelijke belang, zal worden overgedragen aan zijn opvolger. “Ik zal alle lopende zaken, inclusief dit project, overdragen ter continuering. Het komt de samenleving ten goede.” De werkgroep heeft er bij het staatshoofd op aangedrongen de noodzaak van dit regeringsoverstijgende project te benadrukken, om de beoogde regulering en kwaliteitsverbetering in de betrokken sectoren te garanderen.
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot..
- Buurtmanager Wageningen vindt gevaarlijke voorwerpen tijden…..
- Boldewijn: is Goerdat wel eerlijk en openhartig geweest naa…..