PARAMARIBO — Een op te zetten keuringsinstituut, dat onder het ministerie van Openbare Werken (OW) valt, zal volgens de werkgroep PPP Keuring EWRE-installaties de oplossing zijn in de lange wachttijden die met name huishoudens en bedrijven ondervinden bij de keuring van hun elektra- of waterinstallatie. Dit instituut zal via een publiek-private partnerschap (PPP) het gehele voortraject van keuringen voor zijn rekening nemen. Het zal al in beeld komen bij de aanvraag van een bouwvergunning. Na een goedgekeurde inspectie wordt een certificaat verstrekt, dat essentieel is voor de nutsbedrijven om tot aansluiting over te gaan. Dit moet zorgen voor een efficiëntere werkwijze en betere naleving van de bestaande regels.
De werkgroep Voorbereiding PPP voor keuring elektrische-, water- en renewable energy-installaties heeft dit voorstel opgenomen in haar eindverslag dat is aangeboden aan president Chandrikapersad Santokhi. In het rapport zijn verder de resultaten van consultaties met stakeholders en een seminar opgenomen. Het document legt de basis voor een efficiënter en gereguleerd keuringssysteem in Suriname.
“Ik zal dit project overdragen ter continuering, want het komt de samenleving ten goede”President Santokhi
De werkgroep, die op 12 mei werd ingesteld, stond onder leiding van Sanjeevkoemar Bissesar en bestond uit onder anderen Robert Ameerali en Hesdy Neus. “Onze taak was het voorbereiden van alle staatsbesluiten, wetten en regels om deze PPP-samenwerking met OW en de oprichting van het instituut mogelijk te maken. In de nieuwe situatie wordt het keuringscertificaat een vereiste voor nutsbedrijven om over te gaan tot aansluiting”, licht Bissesar toe tegenover de Communicatiedienst Suriname.
Santokhi, die wees op het belang van het project voor de samenleving, verzekerde de commissie dat het document, vanwege het grote maatschappelijke belang, zal worden overgedragen aan zijn opvolger. “Ik zal alle lopende zaken, inclusief dit project, overdragen ter continuering. Het komt de samenleving ten goede.” De werkgroep heeft er bij het staatshoofd op aangedrongen de noodzaak van dit regeringsoverstijgende project te benadrukken, om de beoogde regulering en kwaliteitsverbetering in de betrokken sectoren te garanderen.
- Strafrechter spreekt ondernemers Van den Bergh en Badal vri…..
- Suriname bij OIC Youth Capital 2025 in Marokko..
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG..
- Regering keurt lopende zaken goed ter versterking van zorg,…..
- Internist Stephen Vrede: “30 jaar strijd tegen malaria nu b…..
- AWJ wil arbeidsbemiddeling vernieuwen en versterken..
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binne…..
- Diana Pokie: ‘Beleid Grondbeleid en Bosbeheer moet anders…..
- Minister Ramadhin: ‘Suriname officeel erkend als malariavri…..
- ‘Internationale MKB’s kunnen Suriname helpen nieuwe inkomst…..
- Erkenning malaria-vrije status bevestigt kracht van integra…..
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing..
- VHP kiest oppositiekoers: geen kandidaatstelling president …..
- Regering keurt overeenkomst met 9 bonden goed..
- Jeugdvormingscentrum Petrus Donders: plek voor rust en bezi…..
- Jogi: “Suriname heeft een nationaal ontwikkelingspad nodig …..
- DEMISSIONAIR PLICHTSVERZUIM..
- Vandaag volop zon..
- Discussie over stemmen op personen is gecompliceerd..
- KPS neemt vandaag online portaal rijbewijzen in gebruik..
- Venezuela verklaart VN-mensenrechtencommissaris persona non…..