door Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — Probeer eens op een feestdag uitgebreid vegetarisch of veganistisch eten te kopen buiten de deur. Dat is geen gemakkelijke taak in Suriname waar vlees of dierlijke ingrediënten vrijwel in elk gerecht verwerkt is, weet Lorraine Hooplot-Vreden. Ze is al veertien jaar gestopt met vlees, daarna ook vis en ei. “Ik merkte echt dat als ik met een feestdag als 1 juli vegetarisch en dan lekker en uitgebreid vegetarisch wilde eten ik het gewoon nergens kon vinden.”
Om die reden en om gelijkgestemden tegemoet te komen organiseert Hooplot-Vreden voor de derde keer de ketikoti prisiri in Zwembad WiKontren op 1 juli zelf. Ook omdat zij de motor is achter het Vegetarian Foodfestival dat elk jaar plaatsvindt houdt ze de ketikoti prisiri.
“Er zijn veel mensen die misschien geen vegetariër of veganist zijn maar wel houden van vegetarisch eten of mensen die minder vlees willen eten. Van hen krijg ik vaak de vraag waarom het festival maar een keer in het jaar gehouden wordt. Het liefst willen ze het elk kwartaal. Maar dat is niet haalbaar.” Ook die mensen komt de organisator tegemoet met de Ketikoti prisiri.
“Het is elke keer weer een feest want dan hebben we een band en wordt het echt gezellig”
Het wordt voor de derde keer in zeven jaar gehouden. De eerste keer was in 2018 en de laatste keer was in 2023. “Het is elke keer weer een feest want dan hebben we een band en wordt het echt gezellig.”
Hooplot-Vreden kiest er bewust voor de prisiri niet te houden in de vroege ochtend of middag. “We beginnen bewust om 11 uur en gaan door dat vier uur. Het is dan echt een aanvulling op al die activiteiten in de ochtend en avond. Het is echt rond etenstijd”, legt ze uit.
- Wisse behoudt wereldtitel..
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt spro…..
- RAVAKSUR wenst uitgenodigd te worden door NDP voorzitter Je…..
- Politieactie Wilhelminastraat: 18 bromfietsen en 1 auto in …..
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man..
- 180 jaar Nederlandse boeren in Suriname: een grootse vierin…..
- Politie houdt schutter aan na schietpartij en beroving in P…..
- Coalitievorming een stoelendans om aan de macht te blijven..
- OM onderzoekt lek missives president: wie heeft gelekt?..
- Titelgevecht lonkt voor Bigi Boy na debuutsucces..
- Koerschaos en coalitie-onzekerheid: een explosieve mix..
- Strafzaak tegen Kromosoeto en medeverdachten hervat..
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfi…..
- Presidentswoordvoerder doorbreekt stilte maar blijft vaag o…..
- Haalt de Staat Suriname het jaar 2050?..
- NDP-presidentskandidaat Simons bezoekt AZP en bespreekt uit…..
- Guyanese minister: “Gesprekken over Corantijnbrug in vergev…..
- OKB beslist op 20 juni over bindend verklaren verkiezingsui…..
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag..
- Vastgoedsector Suriname geblacklist door CFATF..
- Verkiezingsuitslag nog niet bindend: OKB beslist vrijdag..