door Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — Probeer eens op een feestdag uitgebreid vegetarisch of veganistisch eten te kopen buiten de deur. Dat is geen gemakkelijke taak in Suriname waar vlees of dierlijke ingrediënten vrijwel in elk gerecht verwerkt is, weet Lorraine Hooplot-Vreden. Ze is al veertien jaar gestopt met vlees, daarna ook vis en ei. “Ik merkte echt dat als ik met een feestdag als 1 juli vegetarisch en dan lekker en uitgebreid vegetarisch wilde eten ik het gewoon nergens kon vinden.”
Om die reden en om gelijkgestemden tegemoet te komen organiseert Hooplot-Vreden voor de derde keer de ketikoti prisiri in Zwembad WiKontren op 1 juli zelf. Ook omdat zij de motor is achter het Vegetarian Foodfestival dat elk jaar plaatsvindt houdt ze de ketikoti prisiri.
“Er zijn veel mensen die misschien geen vegetariër of veganist zijn maar wel houden van vegetarisch eten of mensen die minder vlees willen eten. Van hen krijg ik vaak de vraag waarom het festival maar een keer in het jaar gehouden wordt. Het liefst willen ze het elk kwartaal. Maar dat is niet haalbaar.” Ook die mensen komt de organisator tegemoet met de Ketikoti prisiri.
“Het is elke keer weer een feest want dan hebben we een band en wordt het echt gezellig”
Het wordt voor de derde keer in zeven jaar gehouden. De eerste keer was in 2018 en de laatste keer was in 2023. “Het is elke keer weer een feest want dan hebben we een band en wordt het echt gezellig.”
Hooplot-Vreden kiest er bewust voor de prisiri niet te houden in de vroege ochtend of middag. “We beginnen bewust om 11 uur en gaan door dat vier uur. Het is dan echt een aanvulling op al die activiteiten in de ochtend en avond. Het is echt rond etenstijd”, legt ze uit.
- OKB: verkiezingen zijn bindend ondanks vele onregelmatighed…..
- Plantagebestuur krijgt beheer over Carolinabrug..
- Verkiezingsuitslag bindend verklaard: weg vrij voor regerin…..
- Moesan kan DNA-zetel krijgen na weigering Goerdat..
- WEDEROM ENORME BLAMAGE VOOR DE OPSPORING..
- Pick-ups voor penitentiaire ambtenaren, brandweer, bijstand…..
- Adhin: “Overheid schiet tekort in voorbereiding op arbeidsm…..
- ABOP: Respect voor 180 jaar Boeroes in Suriname..
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..
- Carl Breeveld hekelt formatieproces: “Geen informateur aang…..
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..