Kelvin Koniki en Sorayadebie Jhagroe zijn door de Caribbean Community (Caricom) geselecteerd om Suriname te vertegenwoordigen in het prestigieuze Caricom Young Professional Programme (CYPP). Hun selectie kwam tot stand na een oproep van het Directoraat Jeugdzaken van het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J), waarbij jongeren werden aangemoedigd zich aan te melden voor deelname aan dit regionale traject.
Op vrijdag 30 mei 2025 vond er een voorbereidende ontmoeting plaats tussen de twee geselecteerde deelnemers en Genti Mangroe, directeur van Jeugdzaken. Tijdens dit vruchtbare gesprek werden Koniki en Jhagroe niet alleen gefeliciteerd met hun benoeming, maar werd hen ook ondersteuning toegezegd vanuit het ministerie gedurende het gehele programma.
De CYPP-training startte officieel op 1 juni met de Navigators Training & Orientation Week in Georgetown, Guyana. Op 2 juni namen de jongeren deel aan een intensieve openingsdag vol inspiratie, motivatie en kennisuitwisseling over Caricom en de Caricom Single Market and Economy (CSME). Ook Wendy Telgt–Emanuelson, directeur van de Pancap Coordinating Unit binnen het Caricom-secretariaat, richtte bemoedigende woorden tot de jonge professionals.
Het programma, dat loopt tot en met oktober 2025, heeft als hoofddoel om jongeren op te leiden tot actieve deelnemers aan de regionale ontwikkeling en beleidsvorming. Naast kennisversterking en capaciteitsopbouw voorziet het CYPP ook in de oprichting van een Caricom Young Professional Network. Dit netwerk beoogt jongeren een structurele stem te geven in besluitvormingsprocessen binnen de regio, waaronder vergaderingen van staatshoofden en andere Caricom-organen.
- Ophaalactie van achterstallig vuil in Para start vandaag..
- Ochtendbuien, later verspreide onweersbuien..
- Afdeling Fraude bezig met onderzoek 225 stembiljetten op st…..
- Levenslang voor moeder die eigen kind verkocht in Zuid-Afri…..
- Cyril Willem ( Afrikaan) Strijdhaftig (74) Den Haag, Neder…..
- Kan de verkiezingsuitslag nog veranderen?..
- Boldewijn zegt dat intentieverklaring politieke partijen li…..
- AZP levert eerste fase van nieuwe verloskamer op na jarenla…..
- Moody’s: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suri…..
- NDP krijgt voorzitterschap over DNA; A20 krijgt ministerie …..
- BESCHOUWING — De grote verliezers..
- Lijstrekker OPTSU: zetelwinnende partijen dragen grote vera…..
- MINDERHEIDSPRESIDENT..
- ABOP eist voorzitterschap DNA: Conflict dreigt binnen beoog…..
- Oproep aan maatschappelijke organisaties: bevorder dialoog …..
- Bromfietser botst tegen EBS-mast en overlijdt..
- Bollywood Filmfestival na ruim tien jaar terug..
- KPS evalueert verkiezingsveiligheid: “Rustig en ordelijk ve…..
- VES presenteert ingrijpend plan voor kostenefficiënte gezon…..
- Nieuwe handelsstrijd onder Trump: Suriname tussen dreiging …..
- NPS houdt spoedcongres over samenwerking in nieuwe coalitie..