door Steven Seedo
PARAMARIBO — De Surinaamse kasekogroep Aptijt sluit op 17 augustus haar Nederlandse tour af met een optreden op het Lowlands Festival in Amsterdam. Bandleider en voorzanger Michael Deira spreekt van een mijlpaal. “We schrijven opnieuw geschiedenis voor Surinaamse muziek. We zetten de lat weer hoger”, stelt hij in gesprek met de Ware Tijd.
Lowlands, met rock en pop tot elektronische muziek en hiphop, behoort tot de topfestivals van Nederland en trekt jaarlijks tienduizenden bezoekers uit binnen- en buitenland. Dat Aptijt als kasekoformatie is uitgenodigd, wordt gezien als een bijzondere erkenning. “We brengen de kaseko naar een plek waar normaal vooral mainstream acts staan. Dat is voor ons, maar ook voor Suriname, ontzettend belangrijk”, benadrukt Deira.
“We brengen de kaseko naar een plek waar normaal vooral mainstream acts staan”Michael Deira
Naast Lowlands treedt Aptijt eveneens in augustus op tijdens het jaarlijkse driedaagse Milan Summer Festival in Den Haag. Dat multiculturele evenement trekt duizenden bezoekers met roots van over de hele wereld. “Ook daar willen we het Surinaamse geluid krachtig neerzetten”, zegt Deira.
Aptijt treedt tijdens de tournee ook op feesten en in clubs op en krijgt versterking van zangers Jackson Blai en Super Lulu. Met deze optredens onderstreept Aptijt zijn status als absolute vaandeldrager van de kaseko. “We bouwen verder aan een nalatenschap,” besluit Deira.
Onderscheiding
De tour volgt op het succesvolle jubileumconcert in verband met dertig jaar Aptijt, dat op 4 juli in Paradiso in Amsterdam plaatsvond. De legendarische poptempel was uitverkocht. “We willen vanuit het diepst van ons hart iedereen bedanken die erbij was. Zonder jullie support, vibes en aanwezigheid was dit nooit gelukt. Dertig jaar Aptijt was niet zomaar een feestje. Het was een beweging, een statement, een erfenis”, schrijft de formatie op sociale media.
Tijdens dat jubileumconcert kreeg Deira een onderscheiding voor zijn langdurige bijdrage aan de Surinaamse cultuur en muziek. Hij staat al sinds zijn zestiende op het podium. Deira begon ooit bij een kawinaband in Lelydorp en liep daarna stage bij de befaamde kasekogroep Conjunto Latinos. Inmiddels is hij ook organisator van muziekevenementen en mentor voor jong talent.
Dertig jaar aan top
Het dertigjarige bestaan van Aptijt krijgt binnenkort ook een Surinaams vervolg. Tijdens de grote schoolvakantie wordt in Paramaribo een jubileumviering georganiseerd, waarbij veel artiesten van het Paradiso-optreden opnieuw zullen meedoen. “We willen onze achterban in Suriname hetzelfde feest gunnen”, verklaart Deira.
Aptijt werd op 1 juli 1995 opgericht en staat al dertig jaar aan de top van de Surinaamse en Nederlandse muziekscene. De Nederlandse dj en producer FS Green maakte in 2012 een remix van ‘Boeke’ met de rappers Keizer, Sjaak en RQS die als soundtrack werd gebruikt voor de film ‘Alleen maar nette mensen’.
- Rusland over Etnel: ze is gaan rusten..
- Iran overweegt vergeldingsmaatregelen na grootschalige Amer…..
- Iran zweert vergelding na Amerikaanse luchtaanvallen: ̶…..
- Laat Chelle je vertelle!: De reis van een grappige ziel naa…..
- Natio wil Gold Cup afsluiten met zege tegen Dominicaanse Re…..
- De genegeerde opdracht van de kiezers aan de politiek..
- STOCKHOLM SYNDROOM..
- Samenleving rouwt om Patricia Etnel..
- Gödeken en Mannen optimistisch over deelname Caribbean Cup …..
- Wetenschapper waarschuwt voor slakkenplaag en risico op men…..
- Patricia Etnel is niet meer..
- Kenneth Milton Oostwijk..
- Patricia Etnel van de NPS overleden..
- Sambo brengt met ‘Anton de Kom, mijn vader’ ode aan Surinaa…..
- Parlementariër Patricia Etnel overleden..
- OIL & GAS MANIA..
- Aardig wat zon met onweersbuien in de middag..
- National Day Suriname bij Expo 2025 Osaka volop gaande..
- 3×3-basketbalcoach Mike Nahar: ‘We gaan met frisse moed de …..
- Panama zet grondrechten opzij na rellen over pensioenwet..
- Duizenden babyschildpadden onderschept in Mexico..