Parlementariër Ingrid Karta-Bink (NDP) pleit voor het beveiligen van de Wijdenboschbrug over de Surinamerivier om suïcidepogingen te voorkomen. Ze kaartte dit vrijdagochtend aan tijdens de openbare vergadering van de Assemblee naar aanleiding van het feit dat ‘s ochtends een jeugdige suicide had gepleegd door van die brug te springen.
Sinds de opening. in de jaren negentig, zijn volgens haar tientallen mensen van de brug gesprongen, met fatale afloop. Het is niet de eerste keer dat Karta-Bink dit aankaart: in april 2018 riep zij ook al in het parlement op tot veiligheidsmaatregelen. Concrete stappen bleven echter uit.
Wereldwijd zijn er tal van voorbeelden waar ingrepen aantoonbaar effect hebben. Zo installeerde San Francisco (VS) een veiligheidsnet onder de iconische Golden Gate Bridge. Binnen een jaar daalde het aantal suïcides met ruim 70 procent. In Toronto, Canada, leidde de plaatsing van het “Luminous Veil”-hekwerk in 2003 tot een drastische daling van het aantal sprongen. In Auckland, Nieuw-Zeeland, bracht de herinstallatie van transparante schermen op de Grafton Bridge het aantal pogingen zelfs tot nul.
Volgens suïcidepreventie-expert Dr. Alex Morrison zijn fysieke barrières een van de meest effectieve maatregelen: “Veel pogingen zijn impulsief. Een hek of net geeft extra tijd om iemand te bereiken en kan het beslissende verschil maken.”
Voor de Wijdenboschbrug pleit Morrison voor een combinatie van maatregelen: een hekwerk van minimaal 2,5 meter hoog over de volledige lengte, cameratoezicht, noodtelefoons met directe lijn naar hulpdiensten, en publieke bewustwordingscampagnes. Uit internationale studies blijkt dat zulke combinaties niet alleen lokaal, maar ook op stedelijk niveau tot minder suïcides leiden.
Of het parlement deze keer wel overgaat tot actie, blijft afwachten. Karta-Bink zegt in ieder geval dat de urgentie niet genegeerd mag worden: “Elke dag zonder maatregelen is een dag waarop we levens op het spel zetten.”
- Jong muzikaal talent staat centraal bij ‘Kraka Poku/Tori…..
- BTW-inkomsten 2025 ruim boven verwachting.
- Suriname ziet staatsschuld stijgen door CBvS-herkapitalisat….
- Jeugdige ingesloten ter zake oplichting en verduistering..
- Vier jeugddammers naar Caribische kampioenschappen..
- Ramsaran: ‘De beschermers van onze soevereiniteit’..
- Brad Pitt breekt records met nieuwe F1-film.
- Voormalig president Vizcarra in voorlopige hechtenis..
- Alcoholconsumptie VS op historisch dieptepunt.
- Braziliaanse vrouw in VS opgepakt en dreigt met uitzetting..
- MinOWC wil betere begeleiding van leerlingen richting einde…..
- Vruchtbaar werkoverleg wnd. korpschef en SPB.
- Hof van Justitie zet oud-ministers Amoksi en Raghoebarsing …..
- Tessa Leuwsha geeft Boni ontnomen identiteit terug..
- Newmont: incident ‘botsing zware machines’ wordt behandeld …..
- FDA keurt eerste aceclidine-oogdruppel tegen presbyopie goe….
- Hypocrisie in de Westerse politiek rond het label ‘terroris….
- Vuilophaal kost additioneel SRD 165 miljoen in 2025..
- Vergunningvertragingen domineren gesprek tussen minister La…..
- IDB-president bezoekt historische binnenstad Paramaribo..
- Van hyperinflatie naar stabiliteit: Braziliaanse valuta 194….