“De verwachtingen zijn dat wij algemeen kampioen worden”, aldus Kenneth Sijp. De voorzitter van de Surinaamse Karate-do Associatie (SKA) kijkt enthousiast uit naar de ABC-Open die morgen in de hal van het Kwatta Sportcomplex wordt afgewerkt. De wedstrijden gaan om tien uur ’s morgens van start.
Suriname doet met ruim zestig vechters mee aan het toernooi, terwijl ook karateka’s uit Curaçao, Bonaire en vechters uit Nickerie en Guyana aan participeren. Bij elkaar geteld zullen er vijftien vechters uit het buitenland aanwezig zijn. Aruba, die ook van de partij zou zijn zegde op het laatste moment af.
Dat zal de pret echter niet drukken, belooft Sijp. “Er zijn goede fighters van Curaçao bij en ook vooral van Bonaire. Het wordt een spektakel”, aldus de SKA-voorzitter.
Met betrekking tot de voorbereidingen van de Surinaamse vechters is niets aan het toeval overgelaten. In december organiseerde de SKA nationale kampioenschappen, waarmee de vechters werden klaargestoomd voor de ABC-Open.
De deelnemers zullen elkaar bekampen op de onderdelen kata (stijlpatronen) en kumite (sparren). Ze zullen verdeeld worden in verschillende gewichtsklassen een leeftijdscategorieën, variërend van U-10 tot senioren.
De SKA geeft met dit internationaal toernooi het startschot voor het nieuw karatejaar. Sijp: “Het is de bedoeling dat we dit jaar naar elk toernooi gaan, zodat we het niveau van onze vechters verder omhoog kunnen brengen.”
Aan het ABC-toernooi hing een duur prijskaartje. De kosten om het toernooi in Suriname te organiseren lopen op tot ongeveer US$ 6000. Het toernooi wordt daarom hierna voorlopig niet in Suriname gehouden.
- Politiebureau Nieuw Haven wordt vernoemd naar Herman Goodin…..
- Minister Landvreugd nog bestuurder stichting Excellence Top…..
- VOJ Atjoni richt eigen studentenraad en commissie op..
- Amerikaans leger vliegt eerste migranten naar Guantanamo Ba…..
- Presidentiële werkgroep Sportprojecten en Platform van buur…..
- Narcoticabrigade neemt onbeheerd aangetroffen (soft)drugs i…..
- Strengere controle op kassasystemen..
- Vandaag nog meer regenbuien en onweer..
- MES OP DE KEEL?..
- Santokhi en Ali bespreken voortgang brug Corantijnrivier..
- Bhikharie: gross van producten uit India zijn niet vreemd v…..
- Hof en Orde van Advocaten houden historisch congres..
- Oproep om te kiezen voor een vrouwelijke president: Een nie…..
- Ook Jogging-track te Lelydorp in samenwerking met India ger…..
- Eline Daisy Octavia Deul (91) Rotterdam 3-2-2025..
- Henna Lilian Henry (73) Paramaribo 30-1-2025..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven deze maand naar Herman Goodi…..
- Bee wacht verantwoording van president af rond in opspraak …..
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen..
- Zoete wraak basketballers Yellow Birds op CLD..
- “DE VS DENKT DAT REVOLUTIONAIREN TERRORISTEN ZIJNR…..