Er wordt nogal opgekeken van het besluit om milieu en de sector olie/gas te combineren tot één ministerie. Het is inderdaad een vreemde combinatie, erkent de nieuwe minister Patrick Brunings. Echter, er liggen juist kansen door dit zo te combineren. Volgens Brunings zullen de technici van beide sectoren dan onder één paraplu zitten, waardoor besluiten beter genomen kunnen worden. Een andere reden is dat olie en gas verantwoord en duurzaam naar boven gehaald moet worden. Tegerlijkertijd moeten deze natuurlijke hulpbronnen gebruikt worden om versneld een ‘Groen Suriname 3.0’ te krijgen.
Deze term wordt gebruikt om na te denken over de toekomst van Suriname. Volgens Brunings is het belangrijk om te weten waar je over 20 of 30 jaar naartoe wil als land. Dat is belangrijk om nu de koers te bepalen en belangrijke besluiten nu al te nemen. Olie en gas is niet dé oplossing, maar een middel om een groen Suriname 3.0 te krijgen, stelt de bewindsman.
De sector Olie en Gas zal voor veel inkomsten zorgen vanaf 2028. Daardoor is er een kans om versneld uit de economische problemen te geraken. Echter, de randvoorwaarden moeten geregeld zijn. Een gezond land zal gesterkt worden in het gezond zijn, maar als een land corrupt is, zal dat ook versterkt worden. ‘Daarom is het belangrijk hoe we ons land de komende jaren gaan inrichten’, zegt Brunings.
Suriname wil prominent aanwezig zijn op de COP30 klimaatvergadering van de Verenigde Naties in november dit jaar. Brunings zegt dat daar ook zal wordeb uitgelegd worden waarom het ministerie op deze manier georganiseerd is.
- Akiemboto treedt vandaag aan als chefstaf president Simons.
- Nederland stelt inreisverbod in voor Israëlische extremisti…..
- Tom Cruise intiem gespot met Ana de Armas in Italië..
- Drake brengt show tot leven in ‘Ziggo Dome’ met dynamische …..
- Brooke Hogan over overlijden Hulk: ‘Je was mijn alles, papa…..
- Zes jarig jongetje verdrinkt in Saramaccakanaal; lichaam ge….
- Viering 135 jaar Javaanse Immigratie: ‘Towards a Bright Fut…..
- Yellow Birds pakt laatste play-offplaats mannenhoofdklasse …..
- Opmerkelijk – Nieuw soort wandelende tak mogelijk zwaarste …..
- Huiswerk voor DNA..
- Minister Brunings: “Ministerie bestaat al voor de helft, pr…..
- Grootste politieke rovers zijn best betaalde intellectuelen…..
- Oplichter vermomde zich als politieagent: celstraf voor ‘ag…..
- Directie EBS voert overleg met president..
- Zuid-Afrika start unieke anti-stroperijcampagne.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..