Er wordt nogal opgekeken van het besluit om milieu en de sector olie/gas te combineren tot één ministerie. Het is inderdaad een vreemde combinatie, erkent de nieuwe minister Patrick Brunings. Echter, er liggen juist kansen door dit zo te combineren. Volgens Brunings zullen de technici van beide sectoren dan onder één paraplu zitten, waardoor besluiten beter genomen kunnen worden. Een andere reden is dat olie en gas verantwoord en duurzaam naar boven gehaald moet worden. Tegerlijkertijd moeten deze natuurlijke hulpbronnen gebruikt worden om versneld een ‘Groen Suriname 3.0’ te krijgen.
Deze term wordt gebruikt om na te denken over de toekomst van Suriname. Volgens Brunings is het belangrijk om te weten waar je over 20 of 30 jaar naartoe wil als land. Dat is belangrijk om nu de koers te bepalen en belangrijke besluiten nu al te nemen. Olie en gas is niet dé oplossing, maar een middel om een groen Suriname 3.0 te krijgen, stelt de bewindsman.
De sector Olie en Gas zal voor veel inkomsten zorgen vanaf 2028. Daardoor is er een kans om versneld uit de economische problemen te geraken. Echter, de randvoorwaarden moeten geregeld zijn. Een gezond land zal gesterkt worden in het gezond zijn, maar als een land corrupt is, zal dat ook versterkt worden. ‘Daarom is het belangrijk hoe we ons land de komende jaren gaan inrichten’, zegt Brunings.
Suriname wil prominent aanwezig zijn op de COP30 klimaatvergadering van de Verenigde Naties in november dit jaar. Brunings zegt dat daar ook zal wordeb uitgelegd worden waarom het ministerie op deze manier georganiseerd is.
- EBS-directie bespreekt elektriciteitsvoorziening met Simons..
- President Geerlings-Simons niet content met hoge prijzen en…..
- Tsunami treft Hawaï en Japan na zware aardbeving in Rusland….
- NPS maakt geen punt van governor CBvS; wil economische rust..
- Suripop ondergaat transformatie: van songfestival naar song…..
- Rovers schieten op voertuig bij gewapende straatberoving.
- Automobilist zonder rijbewijs negeert stopteken, rijdt op p….
- Ministers bezoeken gezinnen in nood: integrale hulp in voor…..
- Brandweer intensiveert maatregelen voor droge tijd..
- Tsang maakt schoonschip op OWRO met voertuigenbeleid..
- Het NARCOMILITARISME EN DE GEVOLGEN..
- Eerste Festival de Guianas in Nickerie: ‘Een samensmelting …..
- Illegale landingsbaan in Goliath-gebied vernietigd..
- Brandweer treft extra maatregelen richting droge tijd..
- UNESCO prijst Suriname voor beheer Jodensavanne, maar dring…..
- Brandweer verhoogt paraatheid: extra maatregelen in droge t….
- Eerste vrouwelijke Javanistische voorganger in Suriname ing…..
- Moeder betrapt 14-jarige zoon naakt in kamer met 5-jarige d…..
- Hellings wacht besluit Arbeidsinspectie inzake zijn ontslag…..
- Reyme: ‘Deskundigheid is in principe niet goedkoop’..
- Huur tegen dr- en rr-leden Paramaribo en Sipaliwini: ‘Plaat…..