De openbare zitting van het hoofdstembureau Sipaliwini aan de Zwartenhovenbrugstraat. (Foto: Journalistencollectief Verkiezingen 2025)
De kandidatenlijsten voor ressorts- en districtsraden van Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS) zijn ongeldig verklaard door het hoofdstembureau van Sipaliwini. Geen van de voorgedragen kandidaten hebben de lijst ondertekend en ook de voorzitter van de partij niet. Hoofdstembureau-voorzitter Ose Jabini zegt dat conform de Kiesregeling deze lijsten ongeldig zijn. De partij kan dus op regionaal niveau niet meedoen aan de verkiezingen in Sipaliwini. In totaal zijn twaalf kandidaten geschrapt van
lijsten van de politieke partijen, in negen gevallen gaat het om verzuimen, die niet meer in orde zijn gemaakt. Jabini zei tijdens de openbare vergadering woensdag dat er zich iets opmerkelijks heeft voorgedaan met de kandidatenlijsten van de VHP in Sipaliwini. Tijdens een evaluatiemoment bleek er een brief te zijn waarin zes personen verklaarden dat zij nimmer gevraagd zijn geworden door de VHP om kandidaat te zijn en ze ook niet hebben bewilligd. De brief werd aangeboden door een lid van het Anti Fraude Platform (AFP). Jabini heeft de brief geweigerd en de persoon te kennen gegeven dat het Platform slechts een observer is en geen indiener. Daarna kwam er een persoon die de brief opnieuw indiende maar die had geen machtiging om namens de anderen op de lijst op te treden. De volgende dag verscheen een vrouw met een machtigingsbrief van drie van de zes personen op de kandidatenlijst. Zij verklaarden nu zelf niet meer op de lijst van de VHP te willen voorkomen omdat zij niet bewilligd hebben. Deze drie personen werden dan ook van de kandidatenlijst geschrapt. Een dag erna kwam een van de drie overige kandidaten met een machtigingsbrief waarin ze verklaarden wel te hebben bewilligd als kandidaten op de VHP–lijst maar dat ze het over het hoofd hadden gezien. Zij vroegen het hoofdstembureau de gezamenlijke brief van alle zes kandidaten in te trekken. Jabini merkte hierbij op dat dit een vreemde zaak is en vroeg zich af of het hier gaat om een leugen of om fraude. Volgens hem kan het hoofdstembureau echter hier niets aan doen. “Journalisten of een andere instantie zouden dit moeten onderzoeken”, zei hij. Volgens hem heeft het hoofdstembureau in dit geval niets anders te doen dan de mensen te handhaven op de lijst. VHP-hoofdbestuurslid Stanley Dijksteel zegt dat de partij geen blaam treft. Bij de VHP wordt tot tweemaal toe getekend; eerst op een interne dan op een externe lijst die wordt opgestuurd naar het hoofdstembureau. Het ligt aan de mensen zelf wanneer zij tot een ander besluit komen of op het laatste moment naar een andere partij overstappen.
- Onze zorg: inferieure kwaliteit, hoge kosten..
- Makandra-samenwerkingsproject tussen Suriname en Nederland …..
- Skills for Tomorrow: minOWC verbindt onderwijs met toekomst…..
- Politie houdt vier verdachten aan bij drugsinvallen..
- Militair steelt durotank van politie-inspecteur..
- Politieagent getuigt tegen zeven collega’s in Pikin Saron-z…..
- Groene banen en sociale bescherming benadrukt tijdens ILO-v…..
- Getuige in strafzaak politiemannen Pikin Saron kan zich nie…..
- Studenten in het buitenland ontvangen wel studietoelagen..
- BELOFTEN EN DE KOOPKRACHT..
- Tijdelijke uitval deel Klinisch Chemisch Laboratorium AZP..
- Trio ingesloten na drugsinvallen..
- Naam Edward Belfort blijft op kandidatenlijst NDP ondanks o…..
- Grote kans op onweersbuien..
- 90 politie-ambtenaren ronden RBT-training af..
- Pleegmoeder zou kind hebben geruild voor aap..
- Frank Henry Colli (76) Paramaribo Suriname 5-4-2025..
- Erna Beatrice Sandvliet (79) Amsterdam 1-4-2025..
- Erna Beatrice Sandvliet (79) Amsterdam 1-4-2025..
- VS gaat door met 104% tarieven op China..
- Onderwijs- en Beroepenbeurs geeft studenten meer inzicht ov…..