De openbare vergadering over collectieve grondenrechten van inheemse en tribale volken, is tot nader order verdaagd. Vicepresident Ronnie Brunswijk deelde op basis van opmerkingen van commissievoorzitter Asiskumar Gajadien, mede, dat de president al stappen heeft gezet, om in overleg te treden met de traditionele gezagdragers. ABOP-fractieleider Obed Kanapé reageerde in een vraaggesprek met journalisten op de grondenrechten. Voor hem is dit geen politieke stunt, maar een serieuze poging om daadwerkelijk tot een oplossing te komen voor het grondenrechtenvraagstuk.
Kanapé zegt dat elke wet die in het parlement in behande-ling wordt genomen, niet dezelfde blijft, maar waar nodig wordt aangepast. Zo ook deze wet. “Iedereen heeft er belang bij, dat deze wet in werking treedt. Het is geen ABOP-wet en ook geen Ronnie Brunswijk-wet, maar een wet die de rechten van mensen moet beschermen en ze de ruimte moet bieden, bepaalde vrijheden te ervaren en behouden. Dit moet juridisch worden vastgelegd”, aldus Kanapé. Er is kritiek geuit op de timing van de introductie van deze wet, met vragen over de ogenschijnlijke haast, zoals recentelijk door de ABOP-voorzitter werd gesteld tijdens de indiening van documenten bij het Centraal Hoofdstembureau. Kanapé zegt dat het geen plotselinge haast is. “Het wetgevingsproces heeft te maken gehad met talrijke vertragingen en obstructies door verschillende politieke partijen, deze opeenstapeling van vertragingstactieken, heeft ertoe geleid, dat het een jaar duurde voordat de wet verder kon worden behandeld”, aldus Kanapé.
Volgens Kanapé werd er na deze periode geëist, dat er amendementen op de wet zouden worden doorgevoerd, wat ook is gebeurd. Er werd afgesproken, dat zodra deze wijzigingen waren aangebracht, de wet kon worden voorgelegd voor openbare behandeling. De samenleving heeft vervolgens uitgebreid over het wetsvoorstel gediscussieerd, waarna het werd teruggestuurd naar de regering voor het opstellen van een nota van wijziging. ‘’Het opstellen van deze nota heeft echter jaren geduurd’’, aldus Kanapé.
Ook zei hij dat de voorstellen vanuit het Kabinet van de President en de regering inmiddels zijn ingediend en ondertekend door de president. De verwachting is dat de wet dit jaar in het parlement zal worden besproken. “Als het mogelijk is om het wetsvoorstel in deze parlementaire zitting af te ronden, zou dat ideaal zijn. Mocht dit niet lukken, dan zal het aan het volgende parlement zijn, de behandeling voort te zetten”, aldus Kanape.
Hij zegt dat het echter belangrijk is te benadrukken, dat hoewel sommigen dit als een nationaal vraagstuk beschouwen, het essentieel is dat iedereen het belang en de impact van deze wetgeving inziet.
The post Kanapé: ‘Iedereen moet belang en impact van wetgeving inzien’ ..
- Jason Gummels ontheven uit functie na toetreding tot de NDP..
- Makkelijke prooi..
- Dief Gevloerd door Colafles Tijdens Poging tot Ontsnapping..
- Schenking toilettengroep aan Djamiatul Islamiah basisschool…..
- Rudi Lie A Kwie was een held..
- MrZonneman versterkt Surinaamse kunst en cultuur met DUSA-i…..
- President negeert voordracht PL benoeming lid CHS..
- Due dilligence bij zakendoen..
- Suriname biedt zijn expertise aan voor Guyana’s waterkracht…..
- Suriname neemt in vervolg deel aan Concacaf Club Kampioensc…..
- Surinaamse politici zingen graag “Zie ginds komt de stoombo…..
- Lijk van man aangetroffen in bushuisje Zanderij..
- Bingo brengt vreugde in Bejaardentehuis Fatima Oord..
- ECD heeft reeks klachten uit samenleving afgehandeld..
- Santokhi: “Economische stabiliteit is de sleutel tot groe…..
- Beter theater en duurzame verbanden smeden met Nyun Sten 2..
- Prijzen met 9,6 procent gestegen in een jaar tijd..
- Terrorisme en hoe je dit gevaar het hoofd kunt bieden..
- SDU, PVRS en DNW sluiten zich aan bij OPTSU..
- Stembiljet wordt na kandidaatstelling officieel gepresentee…..
- Alle werkarmen in nieuw hoofdkantoor, effectiever en doelma…..