De Suriname-Guyana Chamber of Commerce (SGCC) heeft in buurland Guyana verduidelijkt dat een kaart waarop de New River Triangle (Tigri-gebied) als onderdeel van Suriname is afgebeeld, die tijdens een PowerPoint-presentatie op de onlangs gehouden International Business Conference (IBC 2025) werd getoond, geen deel uitmaakte van haar materialen of voorstellen. In Guyana is namelijk ophef ontstaan over het gebruik van de kaart.
Guyanese media citeren uit een op dinsdag 11 februari door de SGCC uitgegeven verklaring: “De betreffende afbeelding maakte geen deel uit van enig SGCC-materiaal of -voorstel”, aldus de Kamer, eraan toevoegend dat “de gerefereerde kaart was opgenomen in een PowerPoint-presentatie van een uitgenodigde spreker op de conferentie.”
De Kamer merkt volgens de Guyanese media ook op dat haar rol als gastheer van de IBC “uitsluitend gericht is op het bevorderen van de economische samenwerking tussen Guyana en Suriname, het promoten van handel, investeringen en partnerschappen in de particuliere sector.”
“Wat betreft de betwiste locatie benadrukte de Kamer dat zij zich niet bezighoudt met grensgerelateerde discussies en deze ook niet onderschrijft, aangezien deze zaken strikt worden beheerd door de respectieve regeringen en de officiële grenscommissie”, aldus IgniteNews.
Verder gaf de SGCC aan dat de focus ligt op grensoverschrijdende bedrijfsuitbreiding, samenwerking tussen overheden en instanties, meer werkgelegenheid, een groter aanbod voor de consument, hogere winsten en de daaruit voortvloeiende belastingbijdragen aan beide economieën.
- Minister Ramdin: ‘Amazonegebied heeft vitale functie voor d…..
- Politiebureau Nieuw Haven wordt vernoemd naar Herman Goodin…..
- Minister Landvreugd nog bestuurder stichting Excellence Top…..
- VOJ Atjoni richt eigen studentenraad en commissie op..
- Amerikaans leger vliegt eerste migranten naar Guantanamo Ba…..
- Presidentiële werkgroep Sportprojecten en Platform van buur…..
- Narcoticabrigade neemt onbeheerd aangetroffen (soft)drugs i…..
- Strengere controle op kassasystemen..
- Vandaag nog meer regenbuien en onweer..
- MES OP DE KEEL?..
- Santokhi en Ali bespreken voortgang brug Corantijnrivier..
- Bhikharie: gross van producten uit India zijn niet vreemd v…..
- Hof en Orde van Advocaten houden historisch congres..
- Oproep om te kiezen voor een vrouwelijke president: Een nie…..
- Ook Jogging-track te Lelydorp in samenwerking met India ger…..
- Eline Daisy Octavia Deul (91) Rotterdam 3-2-2025..
- Henna Lilian Henry (73) Paramaribo 30-1-2025..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven deze maand naar Herman Goodi…..
- Bee wacht verantwoording van president af rond in opspraak …..
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen..
- Zoete wraak basketballers Yellow Birds op CLD..