door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De Surinaamse zanger en politicus Arnold Boekoeroe, meer bekend als Kadensi, is op 20 februari 2019, samen met negen andere personen, veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar. Kadensi staat in die zaak bekend als het brein en hoofd van een drugsorganisatie die vanuit Suriname opereert. Kadensi, die een fervente aanhanger is van de VHP, komt voor op de voorlopige kandidatenlijst van de partij voor de verkiezingen van 25 mei en wel als lijstduwer op de 51ste tevens laatste plek.
De veroordeling van Kadensi is onderdeel van een reeks veroordelingen die hebben plaatsgevonden. Uit berichten van het Franse medium Sud Quest blijkt dat het om aanklachten gaat van meer dan twintig personen die vanuit Suriname en Guyana opereerden. Een deel van hen is eerder gearresteerd en veroordeeld tot gevangenisstraffen van slechts enkele maanden.
“Kadensi staat in die zaak bekend als het brein en hoofd van een drugsorganisatie die vanuit Suriname opereert”
De veroordeling bij verstek van Kadensi heeft plaatsgevonden nadat bleek dat hij en een zekere Samson de hoofdpersonen zijn in deze drugsorganisatie. Op sociale media ontstond verwarring omdat de voornaam van Samson Cedric is en meteen een associatie werd gemaakt met de VHP-parlementariër Cedric van Samson. Echter, het gaat niet om hem.
Uit het bericht, dat is nagetrokken, blijkt dat Kadensi op de hoogte is van zijn veroordeling, maar geen stappen heeft ondernomen. Er staat dat hij geen hoger beroep heeft aangetekend.
- 21 personen getraind in tuin- en landbouw..
- Nieuw minimumloon vanaf 1 april..
- Zelensky gaat geen excuses aanbieden..
- Suriname ontvangt eerste IDA-financiering: US$ 22,2 miljoen…..
- Vrouwelijke voetganger overlijdt na ongeluk met truck..
- Jerrel en Roberto ontvangen Gouden Award voor journalistiek…..
- Landvreugd: ‘Dit softwaresysteem stelt ons in staat live de…..
- Kanapé: ‘Iedereen moet belang en impact van wetgeving inzie…..
- Lions Club Para renoveert toilettengroep school..
- Buurtmanagers Para organiseren motivatiebijeenkomsten op ti…..
- Israël wil economische relaties met Suriname verstevigen..
- Surinaamse poolbiljarters naar Guyana..
- Advies Nationale Loonraad: Armoedegrens SRD 9.921..
- De geur van k*lie en de stank van politiek racisme..
- Moedige Reactie na Seksuele Intimidatie in Uttar Pradesh..
- Media spelen cruciale rol in berichtgeving over zelfdoding..
- Minister Sewdien gaat in op klachten landbouwers..
- NLR overhandigd advies nieuw algemeen minimumuurloon aan mi…..
- Bezoek Zelensky aan Trump vroegtijdig beëindigd na felle wo…..
- Vrouw omgekomen bij ongeval met vrachtwagen bij servicestat…..
- Vrouw dodelijk aangereden aan de Mottonshooplaan..