Het kabinet van de president. Foto: gov.sr
President Jennifer Geerlings- Simons zei tijdens de regeringspersconferentie dat de afspraken binnen de coalitie over de benoeming van nieuwe president-commissarissen voor diverse raden van commissarissen (RVC’s) helder zijn. Zij benadrukt dat er een verandering moet komen in de manier waarop deze posities worden ingevuld. Hoewel het gebruikelijk is dat coalitie-partijen hierover onderhandelen, zal er volgens de president op termijn gekozen worden voor onafhankelijke kandidaten.
Vanuit het kabinet van de president zijn er drie sollicitaties uitgezet voor topposities: de voorzitter van het bestuur van het Staatsziekenfonds (SZF) en de president-commissarissen van de raden van commissarissen bij de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM) en het Bedrijf Geneesmiddelenvoorziening Suriname (BGVS). Ter verandering zullen de voorgedragen kandidaten eerst een antecedentenonderzoek ondergaan. Daarnaast zullen alle leden verplicht worden getraind in toezicht en controle.
Volgens de president is het gebleken dat er bij sommige functionarissen onvoldoende besef is van hun rol en verantwoordelijkheid binnen de RVC’s. Daar moet verandering in komen, aldus Simons.
- SLM-directeur Steven Gonesh per direct geschorst.
- Simons onbiedt pres-com SLM na schorsing Gonesh..
- Simons: ‘Gronduitgiftes van afgelopen jaren zijn onrechtmat…..
- Albert en Xaviera..
- KPS presenteert veiligheidsbeleid: ‘Politie vanaf nu zichtb…..
- Vier aanhoudingen in Commewijne na aangifte in zedenzaak.
- Vier aanhoudingen na aangifte zedenzaak..
- Verkeerscontrole op Kennedyweg in Para.
- SLM schorst Gonesh na meldingen van onregelmatigheden..
- BREAKING — SLM-directeur Gonesh voor twee maanden geschor…..
- Consumentenprijzen in juli 10% duurder dan een jaar eerder..
- Vier aanhoudingen in Commewijne na aangifte zedenzaak.
- Transparantie moet consequent..
- RvC SLM schorst waarnemend directeur Steven Gonesh wegens o…..
- Minister Pokie wil snel wetgeving en voorzieningen voor men…..
- ABS: Inflatie juli 2025 stijgt met 10 procent.
- India zegt dat niemand gedwongen wordt geraffineerde Russis….
- Zeggen: ‘geopende sollicitaties kabinet een historische sta…..
- Ecuador onderschept 10,3 ton drugs op zee met steun Kustwac….
- Zeker 18 mensen gedood en tientallen gewonden bij twee aans….
- Nationale HIV-richtlijnen versterkt in Suriname.