De regering-Santokhi zet haar inspanningen voort om de economie duurzaam te stabiliseren en de levensstandaard van alle burgers te verbeteren. Door een breed scala aan maatregelen te treffen, wil de overheid zowel de werkende klasse als kwetsbare groepen ondersteunen, staat in een verklaring van het Kabinet van de President.
De economische crisis van 2020, veroorzaakt door wanbeheer en externe factoren zoals de covid-19-pandemie, vroeg om ingrijpende hervormingen. De economie is inmiddels op weg naar herstel met een verwachte groei van 3,5 procent in 2025 en een inflatie die is gedaald van 61 procent naar minder dan 9 procent.
Om de koopkracht te beschermen, zijn de lonen van ambtenaren structureel verhoogd met in totaal 20 procent. Ook is de belastingvrije grens verhoogd en zijn uitkeringen voor AOV, kinderbijslag en bijstand fors gestegen. Het Food Basket-programma en een vouchersysteem bieden extra voedselhulp voor kwetsbare groepen, schrijft het Kabinet van de President.
De regering meldt dat ze verschillende fondsen heeft versterkt om ondernemers te ondersteunen en een hypothecaire lening van 7 procent geïntroduceerd. Publiek-private samenwerkingen zijn opgezet om de woningnood aan te pakken.
Een stabiele wisselkoers van SRD 35 per USD toont de doordachte aanpak van het monetair beleid. De regering zegt te blijven investeren in voedselproductie en economische diversificatie om minder afhankelijk te zijn van olie en gas.
Het ‘Royalties voor Iedereen’-programma en het Fonds Tegemoetkoming verlagen de financiële drempels voor onderwijs en investeringen. Deze initiatieven moeten Suriname voorbereiden op een solide en inclusieve economische toekomst, aldus de verklaring.
- VN-mensenrechtendeskundige op bezoek in Suriname..
- ‘Jouw Stem Telt’: bewuste keuzes voor een sterker Surin…..
- Damaru lanceert campagne ‘Jouw stem, het verschilR…..
- Bronto Somohardjo: “Landvreugd is de ‘prey prey’-mini…..
- 2024: Verkeersslachtoffers toegenomen; grootste groep jonge…..
- Bekendmaking..
- Grote interesse onder diaspora om te werken in Suriname..
- Ramadhin ontkent intrekken Bazo-kaarten en dure hartoperati…..
- Piloot lichtgewond bij crash privévliegtuig in Maripasoula..
- OM bevestigt ontvangst 10 verzoekschriften Wi Sranan..
- Del Castilho: Terugroepwet ongewenst, maar noodzakelijk..
- Migratie-uitdagingen en de noodzaak van een duurzaam beleid…..
- Overwegend buien en onweersbuien..
- Landbouwers twijfelen aan optimale werking Wakay-pompen..
- President Santokhi ontvangt biografie Frank Essed..
- Ex-vicepresident Adhin: ‘Openbaar Ministerie wil koste wat …..
- Bidens gratieverleningen: Van preventieve bescherming tot s…..
- Nieuwe natuurbrand bij Los Angeles: duizenden geëvacueerd..
- Merlyn Brank (62) Amsterdam 19-1-2025..
- Guno Marlon Brewster (65) Paramaribo 19-1-2025..
- Rusland blijft erbij: ‘OKB is buiten haar boekje gegaan…..