Het Kabinet van de President heeft gereageerd op berichtgeving over uitgelekte besluiten van de regeringsraad, die in de samenleving vragen oproepen over mogelijke bevoordeling van ambtsdragers. In een officiële verklaring benadrukt het kabinet dat alle besluiten wettelijk zijn en dat het Openbaar Ministerie (OM) opdracht heeft gekregen tot een onafhankelijk onderzoek naar het lekken van vertrouwelijke stukken.
Het onderzoek richt zich op de herkomst van de lekken en op de vraag of er sprake is van opzet of persoonlijk gewin. De resultaten zullen gedeeld worden met De Nationale Assemblee en, indien mogelijk, ook met het publiek.
Volgens het Kabinet van de President worden alle besluiten genomen na schriftelijk advies, juridische toetsing en goedkeuring door de Raad van Ministers. Eventuele bezwaren leiden tot opschorting en herbeoordeling.
Ook wijst het kabinet op de sinds 2020 geldende integriteitscode voor bewindspersonen, aangescherpt in 2023. Bij overtredingen worden dossiers direct overgedragen aan het OM.
Ondanks de lopende overgangsfase blijft de overheid volledig operationeel. Cruciale uitgaven zoals salarissen en zorg worden gegarandeerd binnen wettige kaders.
Het Kabinet van de President roept de pers op tot zorgvuldige berichtgeving en verzekert: “Niemand staat boven de wet. Transparantie en rechtvaardigheid blijven het uitgangspunt.”
- Verkiezingsresultaten Paramaribo: ruim 111 duizend stemmen …..
- Suriname wint met 1-0 van Puerto Rico..
- Kiezers willen inclusie, geen etnisch machtsspel..
- 26 vrouwen gecertificeerd in Textiele Werkvormen..
- Koloku brengt Sranan firi naar Poetry International Festiva…..
- SLM loopt achter met betaling veiligheidsvergoeding aan CAS…..
- Bronto Somohardjo: VHP moet leren – politiek is geen sprint…..
- PRO heeft goede hoop in nieuwe coalitie..
- OM eist tot 35 jaar cel voor roofmoord op ondernemer..
- Zoektocht naar familiegeschiedenis leidt tot plantage- en s…..
- Nieuwe escalatie: VS zet mariniers in bij protesten Los Ang…..
- SLM achter met overdrachten tegoeden aan CASAS..
- SLM verwacht binnenkort ‘eigen’ vrachtvliegtuig..
- Meer dan 25.000 digitale uittreksels gedownload, maar nog n…..
- WISSELKOERS VOLGENS ADHIN..
- Een paar uur zon, dan weer regen en onweer..
- MKMO’s getraind in omzetgroeiplannen..
- Politiebericht over dood aangetroffen man Timmermanstraat..
- Woning en twee lijnbussen door brand verteerd..
- Californië klaagt Trump aan om inzet Nationale Garde tegen …..
- Parmessar: VHP-protest is stemmingmakerij..