“Het Kabinet van de President waardeert een vrije pers die misstanden aankaart, maar vertrouwt erop dat onderzoeksjournalistiek zorgvuldig en goed geverifieerd plaatsvindt”, zo luidt een passage uit een bericht van het kabinet over uitgelekte missives die door de media behandeld zijn. Tot nu toe zijn echter alle vragen van de media omtrent deze missives onbeantwoord gebleven. Het is bijna onmogelijk geworden om het gros van de regering te spreken. Journalisten van diverse mediahuizen hebben de instructie gehad om per mail een collectieve lijst met alle vragen op te sturen naar het kabinet; een antwoord wordt nogsteeds afgewacht. In de tussentijd wordt wel een eenzijdig persbericht gestuurd.
Het kabinet meent ondanks het bovenstaande gegeven, dat transparantie de zuurstof is van het democratisch bestuur en dat wanneer die transparantie in twijfel wordt getrokken, het vertrouwen van ons allen daaronder lijdt. Zonder inhoudelijk op de vragen van de missives te reageren, zegt het kabinet dat er conform de Grondwet en alle geldende wetten van de Republiek Suriname wordt gehandeld. Er zou een volledige drie-lagencontrole plaatsvinden van alle besluiten die er worden genomen.
Terwijl de missives inhoudelijk niet worden belicht, zegt het kabinet wel dat aan het Openbaar Ministerie is gevraagd om een onderzoek in te stellen naar de persoon die de informatie gelekt heeft en of er sprake is van kwade opzet of financieel voordeel. De resultaten van dit onderzoek zullen – volgens de verklaring – worden aangeboden aan De Nationale Assemblée.
- Hesdy Pigot verduidelijkt deelname NPS aan toekomstige rege…..
- Ook lichamen vier vermiste opvarenden Marowijnerivier gebor…..
- Gewapende beroving in Paramaribo: Schoten gelost..
- Column: Regeringsformatie, de NPS en onze mensenrechten..
- Parmessar voorzitter eerste vergadering nieuwe DNA..
- Karin Refos: ‘Ik heb niet gesloopt!’..
- A20-kandidaat-minister vindt gesprekken met Simons hoopgeve…..
- Levens: ‘Etniciteit mag geen rol spelen’..
- Karin Refos: “Pertinente leugen dat ik sloop heb voor…..
- Regionaal seminar richt zich op veiligheid en milieu in Car…..
- Alle 7 lichamen bootongeval geborgen..
- Suriname gastheer Port State Control Seminar: ‘Schepen moge…..
- Nieuwe taekwondo-wedstrijdvorm wint terrein tijdens Pointsp…..
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en bromfiets bij Ma…..
- De tovenaars van Suriname..
- Na 17 jaar voorbereiding: MRI Flow-gebouw officieel opgelev…..
- Berenstein noemt onderbrengen van directoraat Arbeid bij Vo…..
- Suriname lanceert eerste AI-gestuurde MRI-scanner in Caribi…..
- TotalEnergies wil starten met onderzoek in blok 6 en 8 – NM…..
- Schokkende overval bij thuiskomst: Criminelen openen vuur o…..
- Nieuwe regeerders, sluit a.u.b. direct alle goktenten langs…..