Het kabinet geeft volgens vicepresident Gregory Rusland prioriteit aan orde, zekerheid en verantwoord financieel beleid. Dat zei hij woensdag voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers (RvM) naar aanleiding van vragen over recente misstanden op onder andere de ministeries van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) en Grondbeleid en Bosbeheer (GBB).
“Het is een kwalijke zaak dat dit soort zaken nog kunnen voorkomen in ons systeem. De burger moet erop kunnen vertrouwen dat het bestuur van het land transparant en betrouwbaar verloopt,” aldus Rusland. De vicepresident noemde als voorbeeld de situatie op Reeberg, waar eerder aangeschafte gronden plotseling een andere bestemming kregen en werden verkaveld, ook onder familieleden.
Volgens hem toont dit de noodzaak aan van een zorgvuldige bestuursaanpak. De regering zal zich de komende tijd specifiek buigen over dit soort misstanden en evaluaties uitvoeren voordat verdere acties worden genomen.
Wat betreft de overheidsfinanciën gaf Rusland aan dat de goedgekeurde begroting richting ministeries duidelijkheid moet bieden, maar dat de regering zorgvuldig omgaat met uitgaven. “Als zaken kunnen wachten, dan moeten we wachten. Alleen voor urgente zaken mogen middelen worden vrijgemaakt,” zei hij. Sommige ministeries zijn nog niet formeel op de begroting opgenomen, maar dit wordt binnenkort rechtgetrokken.
De regering bereidt momenteel de Jaarrede en begroting voor 2026 voor. Volgens vicepresident Rusland zal president Jennifer Simons hierin de keuzes en prioriteiten van het kabinet uiteenzetten. Tot het einde van het jaar zal de regering zuinig omgaan met middelen en geen excessen toestaan die druk leggen op de financiële verhoudingen van het land.
- OAS-mensenrechtencommissie rondt onderzoek Cubaanse medisch…..
- Rusland vindt kwestie Reeberg een kwalijke zaak..
- Originele ‘Mortal Kombat’-film doet eén ding beter dan de g….
- Vijay Deverakonda en Rashmika Mandanna als groot-marshals b….
- Manika Vishwakarma wint ‘Miss Universe India 2025’ met inte….
- Rasha Thadani straalt etnische perfectie uit.
- Stroomvoorziening Suriname zwaar onder druk..
- Dagblad Suriname, woensdag 20 augustus 2025.
- Binnenkort lancering applicatie voor prijscontrole..
- 1 voor 12 schenkt liftbus aan Huize Tyltyl: meer mobiliteit…..
- Ontheffing korpschef was zonder advies pg..
- Landveld: ‘Een schoon Suriname is de basis voor toerisme…..
- Robinhood faalt tegen tien man Mount Pleasant..
- Brandweer streeft dit jaar naar minder ongevallen tijdens d…..
- Dancehall-sensatie uit Jamaica voor het eerst naar Suriname..
- Suriname moet zich voorbereiden op Oropouche-virus..
- VS straft 37 inlichtingenfunctionarissen wegens lekken gehe…..
- VHP: rechtsbescherming is een Grondrecht voor iedereen..
- Finale 1-1: Koi Carper brengt SCVU eerste nederlaag toe..
- VHP waarschuwt regering en DNA: stop met gehaaste en onzorg…..
- BESCHOUWING — De vermoorde onschuld van Xaviera Jessurun..