Minister Harish Monorath van Justitie en Politie (Juspol) heeft zich kritisch uitgelaten over de verdwijning van inbeslaggenomen goederen die onder toezicht van de politie stonden. In een interview met Tra Fas’De gaf de bewindsman aan dat hij nog in gesprek moet treden met de korpschef over de zaak, waarin US$ 300.000 en 1,5 kilogram drugs spoorloos verdwenen zijn.
“Dit is een ernstige zaak. Niet alleen is er mogelijk sprake van interne nalatigheid of corruptie, maar het schaadt ook het imago van de politie enorm,” aldus Monorath. “En als het imago van de politie onder druk staat, verliest de burger het vertrouwen in de rechtsstaat.”
Volgens de minister maakt de timing de zaak extra zorgwekkend: het incident werd al in april ontdekt, maar kwam pas vier maanden later naar buiten. “We moeten transparant zijn. Dit soort informatie mag niet onder het tapijt worden geveegd.”
Monorath benadrukte dat hij naast opheldering ook harde cijfers verwacht. “Ik wil weten hoe vaak dit soort zaken zich hebben voorgedaan. We kunnen niet op basis van geruchten opereren. Alleen met feiten kunnen we effectief optreden.”
De Juspol-topman gaf aan dat hij passende maatregelen niet uitsluit zodra er duidelijkheid is over de gang van zaken. “De geloofwaardigheid van onze instituten hangt ervan af.”
- Karmische pedagogie cultiveert VHP; een vermaning voor nieu…..
- Informatiesessies in Coronie om jongeren bewust te maken va…..
- Vakbondsleider Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na onts….
- Man bekent zijn moeder met bijl te hebben onthoofd in Helle…..
- WIST U DAT: Er in Oeganda fietsambulances zijn?..
- Natuurrampen hebben eerste helft 2025 131 miljard dollar sc…..
- Uitzettingen en verdrijvingen van moslims naar Bangladesh g…..
- President Geerlings-Simons verduidelijkt rol kabinet..
- Bij bezoek Juspol-minister Monorath: Politie snakt naar mid…..
- Minister Gopal wil nauwer samenwerken met jeugdorganisaties..
- Live stream: Historische beelden uit Suriname..
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiw….
- Jamie Lee Curtis wil stoppen vóór Hollywood haar afwijst va…..
- Flo Rida keert terug naar Nederland voor eerste soloconcert…..
- Vervolg op ‘Bend It Like Beckham’ komt er eindelijk aan..
- Jeannie Mai openhartig over co-ouderschap met ex Jeezy..
- Postpakket voor een ander? Denk twee keer na..
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiw…..
- DR- en RR leden Paramaribo en Sipaliwini geïnstalleerd..
- Jordan: ‘Ik ben een stem voor het volk’..
- SLM moet Casas en Luchthavenbeheer ongeveer 16 miljoen US d…..