Een delegatie van het ministerie van Justitie van Curaçao is momenteel in Suriname voor een inkijkstage bij het ministerie van Justitie en Politie (Juspol). Het doel van deze stage is om kennis op te doen over de bestrijding van mensenhandel en -smokkel. Officier van Justitie Monique Dennaoui benadrukt dat dit een groot probleem is op Curaçao, waar slachtoffers zich zelden melden en autoriteiten zelf onderzoek moeten doen.
De delegatie werd vandaag ontvangen door justitieminister Kenneth Amoksi. Hij gaf aan dat Suriname veel internationale erkenning heeft gekregen voor zijn aanpak en inmiddels in Tier 1 is geplaatst door het Amerikaanse State Department. Dit heeft de aandacht getrokken van andere landen in de regio, waaronder Curaçao, Trinidad en Tobago en Brazilië, die Suriname’s aanpak willen bestuderen.
Volgens minister Amoksi heeft Suriname te maken met verschillende vormen van georganiseerde misdaad, waaronder illegale immigratie, milieudelicten en smokkel van goud, wapens en drugs. Om mensenhandel tegen te gaan, werkt het land met een speciale commissie bestaande uit Juspol, Buitenlandse Zaken, het Openbaar Ministerie en mensenrechtenorganisaties. Ook de Amerikaanse ambassade levert een bijdrage met middelen en trainingen.
Suriname heeft al een Memorandum van Understanding (MoU) met Curaçao, St. Maarten en Aruba, en in april wordt er een bilaterale samenwerkingsovereenkomst met Curaçao getekend. Dennaoui hoopt dat Curaçao door de samenwerking met Suriname uiteindelijk ook de Tier 1-status kan bereiken.
“We willen leren hoe Suriname dit heeft aangepakt en dit model aanpassen aan onze situatie,” aldus Dennaoui. Op basis van de inkijkstage zullen verdere afspraken worden gemaakt voor toekomstige samenwerking.
- LatinFinance roept Suriname uit tot ‘Sovereign Restructurin…..
- Het falen van Volksgezondheid (2)..
- Verworvenheden (2B)..
- Maya Parbhoe: grootse plannen, grote vragen..
- Surinaamse militairen en politieagenten getraind in Franse …..
- Suriname op weg naar WHO certificering malaria..
- Korps Politie Suriname: 614 aanhoudingen verricht in januar…..
- ‘Vrij spel’ Peps..
- Trump pakt Biden toegang tot gevoelige informatie af..
- 10 jaar Wi! Uma fu Sranan: ‘Met vastberadenheid en visie be…..
- MoU’s getekend voor meer investeringen in Suriname..
- Vier MoU’s voor bevordering van investeringen..
- Ex-minister Somohardjo dropt strafklacht bij pg vanwege ‘Bl…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit hun comfortzone stappen e…..
- Opmerkelijk scenario: Elon Musk koopt Suriname voor US$ 500…..
- Suriname en Guyana spelen cruciale rol in wereldwijde olie-…..
- DA’91: Respect burgerrechten essentieel voor eerlijke…..
- VSB en Afreximbank bekijken mogelijkheden samenwerking..
- Personeel Ramcharan’s Slijterij: “We voelen ons niet meer v…..
- Ramdin roept diaspora op te investeren in Suriname..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..