Een delegatie van het ministerie van Justitie van Curaçao is momenteel in Suriname voor een inkijkstage bij het ministerie van Justitie en Politie (Juspol). Het doel van deze stage is om kennis op te doen over de bestrijding van mensenhandel en -smokkel. Officier van Justitie Monique Dennaoui benadrukt dat dit een groot probleem is op Curaçao, waar slachtoffers zich zelden melden en autoriteiten zelf onderzoek moeten doen.
De delegatie werd vandaag ontvangen door justitieminister Kenneth Amoksi. Hij gaf aan dat Suriname veel internationale erkenning heeft gekregen voor zijn aanpak en inmiddels in Tier 1 is geplaatst door het Amerikaanse State Department. Dit heeft de aandacht getrokken van andere landen in de regio, waaronder Curaçao, Trinidad en Tobago en Brazilië, die Suriname’s aanpak willen bestuderen.
Volgens minister Amoksi heeft Suriname te maken met verschillende vormen van georganiseerde misdaad, waaronder illegale immigratie, milieudelicten en smokkel van goud, wapens en drugs. Om mensenhandel tegen te gaan, werkt het land met een speciale commissie bestaande uit Juspol, Buitenlandse Zaken, het Openbaar Ministerie en mensenrechtenorganisaties. Ook de Amerikaanse ambassade levert een bijdrage met middelen en trainingen.
Suriname heeft al een Memorandum van Understanding (MoU) met Curaçao, St. Maarten en Aruba, en in april wordt er een bilaterale samenwerkingsovereenkomst met Curaçao getekend. Dennaoui hoopt dat Curaçao door de samenwerking met Suriname uiteindelijk ook de Tier 1-status kan bereiken.
“We willen leren hoe Suriname dit heeft aangepakt en dit model aanpassen aan onze situatie,” aldus Dennaoui. Op basis van de inkijkstage zullen verdere afspraken worden gemaakt voor toekomstige samenwerking.
- Voor visum-vrij reizen naar Europa moet Suriname illegalen …..
- Ambassadeur Van Lierop: ‘Het zou heel vreemd zijn als wij o…..
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..
- Omzetting Telesur naar NV maakt overeenkomst met Samsung mo…..
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..
- Eddy Wijngaarde ontvangt Rotary Vocational Excellence Award…..
- Voor dodelijk aangereden door bromfietser..
- OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn..
- VS-deportaties leggen mensensmokkel vanuit India via Surina…..
- Inkomsten SWM nog niet op het gewenste niveau..