Logo Openbaar Ministerie Suriname
In opdracht van het Openbaar Ministerie is op zondag 18 mei 2025 een illegale landingsbaan in het gebied Stong Dansi, district Sipaliwini, door leden van het Justitieel Interventie Team (JIT) vernietigd. De baan werd eerder door ontdekt en bleek actief te worden gebruikt voor illegale drugslandingen en aanverwante activiteiten.
Bij onderzoek is gebleken dat de landingsbaan een lengte had van circa 2,1 kilometer en een breedte van ongeveer 30 meter. Vermeldenswaard is dat de locatie uitsluitend bereikbaar is via de Nickerierivier of per lucht.
Tijdens een eerder ingesteld onderzoek werd in de omgeving van de baan een grote hoeveelheid brandstof aangetroffen, vermoedelijk bedoeld voor het bevoorraden van vliegtuigen die betrokken zijn bij de smokkelactiviteiten. Ook werd er een kamp aangetroffen in de nabijheid van de baan.
De vernietigingsactie werd zorgvuldig voorbereid en uitgevoerd. Over de gehele lengte van de baan zijn sleuven van 2 meter diep en 2 meter breed gegraven, waardoor deze onbruikbaar is gemaakt.De aangetroffen kamp en een zelfgemaakte brug die toegang bood tot de baan, zijn eveneens vernietigd
Het Openbaar Ministerie onderstreept met deze actie haar vastberadenheid om het beleid ter bestrijding van de transnationale georganiseerde drugscriminaliteit voort te zetten.
- Ramautarsing teleurgesteld over afwezigheid economische des…..
- Meer regen vandaag..
- Vrouw verspreidt naaktfoto buurvrouw..
- Man die Salman Rushdie neerstak veroordeeld tot 25 jaar cel..
- ‘Huidig monumentenbeleid versnipperd’..
- Innovatieve financiering voor de overheidsbegroting: DNL’s …..
- Emelina Eleonora Zwennicker (94) Paramaribo 12-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Boyke’s dubbele job: ambtena…..
- Nieuwe MZ-polikliniek op Soekoenale opgeleverd..
- Opsporing militair Giavero Orveo Dors..
- Ivan Fernald: “Suriname verdient beleid dat mensen echt uit…..
- Volleybalsters Yelyco 4 houden seizoen levend na enerverend…..
- Extra beveiling hoofdstembureau Paramaribo in NIS..
- Parbo introduceert nieuw verpakkingsdesign..
- Woningnood blijft ondanks veel beloftes..
- Onderminister Ramsukul luidt noodklok over kartelvorming bi…..
- EAS lanceert toekomstgericht Elektriciteitssectorplan..
- India schenkt ICT-lokaal aan Natin..
- AOV’ers krijgen deze maand extra uitkering van SRD 2.100..
- Zeventien kandidaten officieel gecertificeerd als corruptie…..
- President Santokhi trapt jubileumjaar Parbo af met speciale…..