Als onderdeel van zijn decentralisatiebeleid heeft het ministerie van Justitie en Politie (JusPol), kantoren van het Bureau voor Familierechtelijke Zaken (BuFaZ) en het Bureau Rechtszorg geopend in Commewijne en Saramacca. De officiële opening vond plaats op 7 mei en werd verricht door JusPol-minister Kenneth Amoksi. De bewindsman noemt decentralisatie een morele verplichting. De diensten komen dichter bij de mensen, zodat zij hun civielrechtelijke zaken makkelijker kunnen afhandelen. Voorheen moest dat in Paramaribo of Nickerie.
In Commewijne zijn de nieuwe kantoren gevestigd in het gebouw van het politiebureau te Richelieu, terwijl in Saramacca gebruik wordt gemaakt van ruimte in het commissariaat. Het is de bedoeling dat in de toekomst in elk district soortgelijke voorzieningen beschikbaar worden gesteld. In het district Brokopondo is er momenteel een regeling waarbij wekelijks een rechter zitting houdt voor civiele en familierechtelijke zaken in Brokopondo Centrum. In het district Moengo is een vergelijkbare regeling van kracht.
BuFaZ is belast met de bescherming van minderjarigen en ziet erop toe dat ouders hun verplichtingen jegens hun kinderen nakomen. Het bureau is bevoegd om indien nodig maatregelen te treffen in het belang van het kind. Het Bureau Rechtszorg, dat onderdeel is van het onderdirectoraat Rechtsaangelegenheden, verleent juridische bijstand aan mensen die niet in staat zijn een advocaat te betalen. Deze dienstverlening wordt verzorgd door eigen juristen of via particuliere advocaten, de zogenoemde toegevoegde advocaten. Om de rechtsbescherming te verbeteren, heeft de overheid het tarief voor toegevoegde advocaten verhoogd van SRD 1.200 naar SRD 6.000 per zaak.
Tot slot maakte minister Amoksi bekend, dat er extra aandacht komt voor jongeren in detentie, die vaak het slachtoffer zijn van verwaarlozing na echtscheidingen. In samenwerking met de muziekkapel van de politie zullen in verschillende jeugdgevangenissen gratis muzieklessen worden aangeboden als onderdeel van het rehabilitatieproces.
The post JusPol opent BuFaZ- en rechtszorgkantoren in Commewijne en Saramacca ..
- Achaibersing uit kritiek op Bouterse:..
- “Bedrieglijke redeneringen door politieke leiders”, zegt ps…..
- Eerste exemplaar speciaal ontworpen djogo voor president..
- Ongrijpbare bende slaat toe in binnenland: goudzoekers bero…..
- Caricom waarnemers missie voor verkiezingsobservatie..
- Markt Nieuw Nickerie wordt overspoeld door politieke partij…..
- Training klantvriendelijkheid luchthavenpersoneel om toeris…..
- Del Castilho: “Actie Bondru is slecht gevallen door gebrek …..
- GOw2 tijdelijk gesloten..
- Palm Boys bezorgt koploper Kampoe eerste verlies in tweede …..
- In strafzaak-Bordo: Verzoek vrijlating verdachte Jongaman a…..
- President stelt politiek gewin boven regels rechtsstaat..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 16 MEI 1998..
- Stanley Richenel Walter Hoever..
- Broodjes herinneringen..
- Twee drugsverdachten aangehouden aan Duytsweg te Henarpolde…..
- Docenten AdeKUS verlangen naar aquatisch ecologisch laborat…..
- OPTSU kandidaat voelt zich weer veilig na kap incident met …..
- Medewerkers Bufaz volgen bijscholingscursus nieuw Burgerlij…..
- 39-jarige man opgepakt die zich voordeed als agent..
- Adhin: “Het volk moet kunnen eten”..