PARAMARIBO — Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (Juspol) heeft zijn jaardag zaterdag doorgebracht bij het Jeugddoorgangscentrum Opa Doeli. De Communicatiedienst Suriname (CDS) meldt in een persbericht dat op verzoek van de bewindsman er een daminstuif is georganiseerd voor de ingesloten jongeren om damtalent onder de twintig kinderen van het jeugddetentiecentrum te ontdekken. Ook bracht hij de activiteit in lijn met het resocialisatiebeleid.
Amoksi, die volgens de CDS het damspel onder de knie heeft, merkte op dat Suriname internationaal topdammers voortbrengt. Hij voegde eraan toe dat er in detentie ook personen zitten die heel goed weten te dammen. De minister sprak de hoop uit dat er onder de jongeren van Opa Doeli goede dammers voortkomen.
“Laten we de kinderen de juiste ondersteuning geven”Marita Ritfeld-Asontoe
Amoksi maakte van de gelegenheid gebruik om een dambord met schijven te overhandigen aan Marita Ritfeld-Asontoe, coördinator van het Jeugddoorgangscentrum. Alven Roosveld, voorzitter van de presidentiële commissie Sportprojecten, merkte op dat er ook schaakborden beschikbaar zullen worden gesteld.
(lees verder onder de )
Geflankeerd door Alven Roosveld (l) en Marita Ritfeld-Asontoe viert de jarige Kenneth Amoksi het woord. [: CDS]
Tweede kans
Ritfeld-Asontoe benadrukte zaterdag dat de jeugdige delinquenten ook een tweede kans verdienen. Samen met de coördinatoren van de Surinaamse Dambond zal worden nagegaan wie van de jongeren talent heeft, zodat die verder kunnen worden begeleid en gestimuleerd.
Ritfeld-Asontoe onderstreepte dat Opa Doeli een dienstonderdeel van Juspol is. Er is een schoolafdeling waar de momenteel twintig ingesloten jeugdigen – achttien jongens en twee meisjes – onderwijs kunnen genieten. Zij worden begeleid door de Justitiële Kinderbescherming. Verder is er een maatschappelijke dienst waar kinderen, van wie klachten zijn gerapporteerd, naartoe worden verwezen door de afdeling Jeugdzaken van het Korps Politie Suriname voor begeleiding.
De coördinator legt haalde aan dat er samenwerkingen zijn met het kinderfonds van de Verenigde Naties (Unicef), het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, nutsbedrijven, niet-gouvernementele en religieuze organisaties. Ritfeld-Asontoe riep de samenleving op de ingesloten kinderen de hand te reiken, zodat ze weten dat ze erbij horen.
Ze onderstreepte dat de opvoeding eerst thuis én in de woonomgeving begint. “Als de kinderen eenmaal hierbinnen zijn, is het ministerie hoofdverantwoordelijke. Laten we hen de juiste ondersteuning geven en die daden echt laten zien”, aldus de coördinator.
- NPS congres geeft mandaat voor samenwerking met NDP..
- ABOP-congres stemt in met deelname aan coalitie..
- NDP bekrachtigt samenwerking: regeerakkoord vanavond ondert…..
- ABOP-structuren verdeeld over coalitiedeelname..
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlo…..
- Brunswijk: “Ik hoef geen positie in deze regering, het parl…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, politie onderzoekt zaak..
- RBTP pakt daders op na roof en mishandeling van taxichauffe…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp..
- Michael Babb, oud-trainer en mentor van ‘Bigi Boy’, overled…..
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe …..
- BEP krijgt mandaat voor deelname aan coalitie..
- BEP krijgt groen licht van partijstructuren voor toetreding…..
- AGRESSIEVE CAMPAGNESTRIJD..
- INTENTIEVERKLARING VOOR EIGEN BELANG..
- Tankstation Derde Rijweg doelwit van gewapende overval..
- Man aangehouden na omhakken kokosnootboom bij basketbalveld…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, Brownsweg..
- Condor eerste finalist, Yelyco houdt seizoen levend ..
- Verkiezingen verlopen anders dan verwacht; OPTSU uit zorgen…..
- Coalitie tegen continuïteit..