door
PARAMARIBO — “Ik ben helemaal niet ontevreden over wat ik heb gepresteerd als minister. Ik voel dat ik heb gewerkt.” Dit benadrukt minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (Juspol) tegenover de Ware Tijd doelend op zijn ministerschap de afgelopen bijna vijf jaar.ADVERTISEMENT
De bewindsman zegt veel zaken die hij zich had voorgenomen aan het begin van zijn ministerschap te hebben gerealiseerd. Echter, een aantal zaken die hij voor elkaar heeft gekregen, heeft hij niet voldoende gedeeld met de samenleving. “Eén van mijn zwakke punten was de afdeling Voorlichting en Communicatie. Ik heb dat niet kunnen aanpakken. Maar het is niet dat er niets gebeurde op het ministerie.”
“Ik ben helemaal niet ontevreden over wat ik heb gepresteerd als minister”
Gedetineerden en rechtspraak
Amoksi: “Toen ik begon in 2020 kregen gedetineerden die buiten gingen werken een vergoeding van SRD 2,50 per dag. Dat heb ik opgetrokken naar SRD 20 en zij die binnen werken krijgen SRD 10.”
Hij benadrukt dat ook de vergoeding voor advocaten die kosteloze rechtsbijstand bieden in deze regeertermijn fors is verhoogd, namelijk van SRD 1.200 naar SRD 6.000 voor elk civiele- of strafzaak. “De afdeling Wetgeving op mijn ministerie heeft heel veel wetten begeleid. Aan elke wet die wordt aangenomen in De Nationale Assemblee heeft deze afdeling een bijdrage geleverd.”
(lees verder onder de )
Vicepresident Ronnie Brunswijk (l) raadpleegt nog even Justitieminister Kenneth Amoksi (r) tijdens een persconferentie. [: dWT archief]
Amoksi wijst erop dat onder zijn leiding de rechtszorg ook in meerdere gebieden actief is geworden. “Tot 2020 hebben we alleen in Paramaribo en Nickerie een rechtshulpkantoor gehad. Dat wordt nu uitgebreid met Para, Wanica, Saramacca en Commewijne.”
De bewindsman stelt dat in Moengo er na veertig jaar weer rechtszittingen worden gehouden. “In Brokopondo was het volgens mij langer, maar nu gaat de rechter weer naar dat gebied.”
Opleidingen
De introductie van de post-masteropleiding Wetgeving in december 2023 bij de Faculteit der Juridische Wetenschappen van de Anton de Kom Universiteit is een initiatief van Amoksi geweest. Volgens hem begint, mede door zijn inspanning, binnenkort een masteropleiding Criminologie.
De minister zegt dat in de afgelopen periode meer dan duizend mensen tot politieagent zijn opgeleid. “En er zijn nu ruim tweehonderd in opleiding, dus samen ongeveer twaalfhonderd. Bij de brandweer zijn het er bijna driehonderd, bij de penitentiaire inrichtingen meer dan vijfhonderd en bij de Beveiliging- en Bijstandsdienst bijna driehonderd. Het is misschien eigen lof, maar ik weet dat ik heb gewerkt.”
Dat Suriname nu niet geblacklist is, ziet Amoksi ook als één van de zaken die mede door zijn inspanningen is bereikt. Daarnaast noemt hij de eerste anti-corruptiecommissie als een verworvenheid waaraan hij heeft meegewerkt. “Dat zijn allemaal zaken die ik heb gerealiseerd. De minister die men elke maand wilde reshuffelen”, besluit hij veelzeggend.
President Chandrikapersad Santokhi (m) en minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie feliciteren elkaar na het in gebruik nemen van een nieuw scanapparaat bij de douane. [: CDS]
- Suriname zet stap vooruit in kinderrechten met oprichting K…..
- Voetganger overleden na aanrijding..
- India belooft krachtig antwoord na dodelijke aanval op toer…..
- President Santokhi ontkracht geruchten over gezondheidsprob…..
- Koersschommeling verwarrend..
- Bee: “In 2020 bood diezelfde opiniepeiler ABOP een verkiezi…..
- Notch en Inter Moengotapoe delen de punten..
- Regering verleent goedkeuring voor diverse projecten..
- Parlement wil urgent uitleg over opgeschorte infraprojecten..
- Kinderombudsinstituut moet waken over naleving kinderrechte…..
- Suriname uit de brand, together we must do it..
- Business event onderstreept rol van lokale ondernemers in e…..
- Chinese gemeenschap is onveiligheid beu: ‘De situatie is no…..
- Roekeloos rijgedrag en rijden onder invloed leiden tot vero…..
- Ramsukul vraagt aandacht voor Clevia: ‘We voelen ons overge…..
- Callcenter niet welkom villawijk Nickeriestraat en omgeving..
- Jack Menke noemt recente opiniepeiling “wetenschappelijk en…..
- IMF verlaagt wereldwijde groeiverwachting door importheffin…..
- Juspol-minister Amoksi: ‘Het is misschien eigen lof, maar i…..
- Reza Madhar brengt fantasiewerelden tot leven in kinderboek..
- Assembleevoorzitter Bee vraagt president om spoedinformatie..